Wpis z mikrobloga

Przy poprzednich wyborach jakoś mi to umknęło, albo może to kwestia innej pory dnia, ale przeraża mnie ilość zombiaków ciągniętych na wybory przez stare Grażynki. W ciągu 10 minut naliczyłem kilkanaście par niekontaktujących mechów wraz z ich kierowcami. Mechy zagubione, często samobieżne, o kulach lub z balkonikami, wyrazy twarzy jakby nie wiedziały co się dzieje i ich pokrzykujące kierowniczki "gdzie leziesz, tu chodź!", "nie, nie tam!", "zostaw to, ja wezmę tę kartę", "uspokój się i stój spokojnie!". To jest jakiś żart. Autentycznie, każdy potencjalny wyborca przy odbiorze karty powinien rozwiązać jakieś proste dodawanie, żeby zweryfikować obecność fal mózgowych u danego osobnika, albo choć przepisać cyferki, lub wynajdować rowery na obrazkach jak w kapaczy bo to się w głowie nie mieści.
#wybory
  • 38
@Plp_: Stan starszego człowieka nie sposób uogólniać. Jeden trzyma się spoko, intelektualnie oraz fizycznie a inny w ogóle jest warzywem, a jeszcze inni są sprawni umysłowo ale np wolniej im coś przychodzi za to wszystko ogarniają. Nie można tak wszystkich ujednolicać starość= brak prawa do głosowania. Ogarnij się, równie dobrze ktoś starszy może się przywalić do 18 latka, żę co on wie bo gówno przeżył... trzeba się cieszyć i wierzyć, że
@Leniek: jesli pół życie płacił podatki to za prawo glosu kiedy był w sile wieku i sprawności umysłowej. Ale dlaczego człowiek nie pamietający tego co było tydzień temu albo pniu do klatki schodowej mam mieć głos równie waży jak wykształcony profesor?

To co skoro ja opłacam abonament na telefon prze z 10 lat to mnie nie uprawnia do suługi na starość? Co to ża myslenie.
Bo co stary to wszedzie juz
via Wykop
  • 0
Stan starszego człowieka nie sposób uogólniać. Jeden trzyma się spoko, intelektualnie oraz fizycznie a inny w ogóle jest warzywem, a jeszcze inni są sprawni umysłowo ale np wolniej im coś przychodzi za to wszystko ogarniają. Nie można tak wszystkich ujednolicać starość= brak prawa do głosowania.


@Wykastro: nic takiego nie napisałem. Zgadzam się że nie można ujednolicać (sam mam dziadka w wieku 91 lat który potrafi mikser do naprawy rozkręcić i gadać
@Plp_: #!$%@? te stare baby... Wszystkie z tym samym grymasem na twarzy, ta zawziętość jak się przepychają w kolejkach do urn. Głosuje przy każdych wyborach i mam wrażenie że tych prukw przybywa z roku na rok
@Plp_: śmiesz krytykować demokrację, najlepszy ustrój na świecie? Uważasz, że głos babci z demencją, która nawet nie trafiłaby sama do domu, nie powinien być równie ważny, jak Twój?
@Plp_ też miałem takie skojarzenie. Osoby nie wiedzące jak wyjść ze szkoły, do której przed chwilą weszły, chwytające drzwi szafek uczniów, myśląc że to wyjście.
To ostoja demokracji, wiadomo, ale jednak praktycznie nie mogące stanowić o sobie, stanowią o kraju.
@Plp_: ja pracuje z niepelnosprawymi i #!$%@? o zgrozo oni maja prawo glosu....przykladowo gosc ktory nie wie dobrze jak sie nazywa i jaki jest dzien moze se normalnie udzial brac...dramat
@Plp_: głosujący dziadkowie, którzy już dawno odpłynęli, to jest problem, ale prawdziwy dramat to 36,8% zdrowych umysłowo Polaków głosujących na PiS.

To znaczy, że co trzeci Polak ma niską inteligencję lub nie ma moralności. Tylko dej dej i #!$%@?ć innych.