Wpis z mikrobloga

Przy poprzednich wyborach jakoś mi to umknęło, albo może to kwestia innej pory dnia, ale przeraża mnie ilość zombiaków ciągniętych na wybory przez stare Grażynki. W ciągu 10 minut naliczyłem kilkanaście par niekontaktujących mechów wraz z ich kierowcami. Mechy zagubione, często samobieżne, o kulach lub z balkonikami, wyrazy twarzy jakby nie wiedziały co się dzieje i ich pokrzykujące kierowniczki "gdzie leziesz, tu chodź!", "nie, nie tam!", "zostaw to, ja wezmę tę kartę", "uspokój się i stój spokojnie!". To jest jakiś żart. Autentycznie, każdy potencjalny wyborca przy odbiorze karty powinien rozwiązać jakieś proste dodawanie, żeby zweryfikować obecność fal mózgowych u danego osobnika, albo choć przepisać cyferki, lub wynajdować rowery na obrazkach jak w kapaczy bo to się w głowie nie mieści.
#wybory
  • 38
@Plp_: Potwierdzam. Dzisiaj jak głosowałem, to jeden dziadek w lokalu pytał, dlaczego dostał aż 3 karty. To jeszcze nic, kilka lat temu byłem w komisji, przyszedł dziadek i próbował się doradzić komisji, jak ma zagłosować na SLD, wtedy nie było takiego komitetu wyborczego.

Takie dziadki co kompletnie nie ogarniają albo przychodzi z nimi żona i im pokazuje palcem, gdzie mają postawić krzyżyk to istotny odsetek wyborców, może nawet 5%.
@Anthermil: kiedyś byłem w komisji gdzie zaraz obok był DPS i zakład dla psychicznie chorych. Wszystkim tym ludziom pomagali głosować "opiekunowie". Oczywiście na PiS.
@Plp_: od lat powtarzam zakłady karne , zakłady psychiatryczne i emeryci bez praw.
reszta szybkie zadanie logiczne przed wydaniem karty. Koniec kropka. Połasił bym sie o wydawanie kart tylko tym co śa zatrudnienie, płaca podatki lub śa w instytucjach wspierajacych społecznosc lokalną . Koniec kropka

patologia, niedorozwoje i ludzie z demencją by zmniejszyli pule wyborcza o jakiś 1 000 000 głosujących

Zakłady karne i psychole to 500 000 ludzi
via Wykop
  • 2
Połasił bym sie o wydawanie kart tylko tym co śa zatrudnienie, płaca podatki lub śa w instytucjach wspierajacych społecznosc lokalną . Koniec kropka


@dzikuZplasriku: ale by było sranie ogniem "hurr durr, konstytucja mówi że wszyscy są równi, zamach na demokracjeee!!11" xD
@Plp_ ale z czym Ty masz problem? Jak będziesz stary, każdy będzie miał Cię w dupie, to każda okazja wyjścia, gdzie na coś się przydasz będzie miała sens. Chyba że wolisz siedzieć i gnić az do końca życia, jak robak to ok. Żyj jak robak, pewnie już zacząłeś nie ? W takim razie po co ten post? Jakie to ma znaczenie skoro dla innych jesteś robakiem, dla samego siebie też. Gnij

Każdy
@Plp_: u mnie była babcia która wyglądała jak wyciągnięta z trumny, chyba z córką która tez jakoś pod 70-ke podchodziła. Nie ma #!$%@? że ta babcia w ogóle kontaktowała co się dzieje wokół niej.
via Wykop
  • 2
ale z czym Ty masz problem? Jak będziesz stary, każdy będzie miał Cię w dupie, to każda okazja wyjścia, gdzie na coś się przydasz będzie miała sens.


@Wykastro: no super, ale musi być to akurat bardzo odpowiedzialna czynność administracyjna wykonywana raz na 4 lata? No zajebista kategoria rozrywki. Jest wiele innych aktywności jakie można wykonywać z seniorem, nie muszą to być wybory (raz na 4 lata) i tak szczerze to w
@Plp_ znajomy znajomego opiekuje się niepełnosprawną matką, staruszka, nie chodzi samodzielnie, demencja ale oczywiście padło „musisz mnie zawieźć na wybory, ja muszę zagłosować na PiS”. Także to nie zawsze wybór rodziny żeby ciągnąć zombie do urny.
@Plp_ Ja nie muszę daleko szukać. Mojej zony dziadek lat 82 ledwo chodzący, zapominający się, nieoperacyjny tętniak. Od lat siedzi w fotelu przysypiając, kolacje je o 16. Do lokalu wyborczego ma około 400m i dzisiaj trzeba było go zawieźć autem bo on musi zagłosować. Nie muszę pisać na kogo.
zakłady karne , zakłady psychiatryczne i emeryci bez praw.


@dzikuZplasriku: o ile rozumowanie z ZK jeszcze rozumiem, ale dlaczego kros z psychiatryka nieubrzwlasnowolniony, np. Z depresją, czy uzależnieniem, albo emeryt które pół życia #!$%@?ł na podatki miałby być pozbawiony głosu?