Wpis z mikrobloga

Witam. Jaka może być przyczyna nagłego wzrostu tętna. Jeszcze miesiąc temu robiłem wybiegania w tempie 6:00km przy tętnie 120-130, teraz mam 140-150?
#bieganie
  • 9
  • Odpowiedz
@Bykon jeśli mierzysz zegarkiem to obstawiałbym wzrost kadencji bo nawet garmin fenix gówno umie z ręki zczytać tylko uśrednia z ilości kroków. Jeśli biegasz z pasem to obstawiam spadek formy lub zmianę warunków
  • Odpowiedz
@Bykon: garminowy jakis albo polara, od biedy decathlon ma jakis swoj, od mega biedy magene z aliexpress (chociaz u mnie #!$%@? dzialal i poszedl do kosza)
  • Odpowiedz
@Bykon: Ten tańszy Garminowy pas strasznie się niszczy od potu, ale na gwarancji wymieniają. Nie wiem jak z droższymi, ale ja mam w planach przenieść się na Polara, bo podobno tam jest z tym lepiej. Magene bym odpuścił, mi sensory od nich działały fatalnie.
  • Odpowiedz
@Bykon: ja mam tak gdy zaczyna się robić chłodniej i zaczynam ubierać więcej warstw ubrań. Organizmowi jest cieplej nie ma jak się chłodzić.
  • Odpowiedz
Jak jest chłodniej, to jest lepiej, bo można dopasować ubranie do biegu, od razu po wyjściu można czuć chłód, za chwilę się rozgrzeje. Jak po wyjściu nie czuć chłodu, no to za ciepło.

Natomiast tętno z zegarka jest orientacyjne, zbyt sugerować się nim nie ma co.
  • Odpowiedz