Wpis z mikrobloga

Ostatnio pytałem się czym się kopie rowy. Polecono kupić szpadel więc wracam z kolejnym pytaniem jak upośledzony bumerang.

Który szpadel wybrać? Będzie kopane w glinie, głębokość 100cm, szerokość 20cm, rowek pod kabel z prundem.

Cellfast IDEAL PRO

Fiskars SOLID

czy sprzedać nerkę i kupić

Fiskars XACT

Do tego szpadel ostry czy prosty? A może drenarski taki wydłużony?

#budujzwykopem #ogrodnictwo #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
@Catmmando: tydzień temu kupowałem szpadel stacjonarnie i po oględzinach padło na proline z casto. Ani te magnussony, ani fiskarsy mnie nie przekonały i bez kitu ten wyglądał najsolidniej, cały metalowy i w miarę gruba blacha w porównaniu do tamtych. Do zwykłego kopania prosty lepszy niż ostry.
  • Odpowiedz
głębokość 100cm, szerokość 20cm


@Catmmando: Od razu kop na 40-50cm szeroko i najwyżej niżej się zwęzisz bo nie masz szans wykopać tak wąskiego i głębokiego na 20cm. Technika: wykopujesz po całej długości na głębokość szpadla (25cm) i dopiero idziesz głębiej to się mniej umęczysz. 4-5 razy powtórzysz taką operację i powinieneś mieć gotowy dołek.
  • Odpowiedz
@Catmmando: mam na działce glinę. Mam szpadel fiskarsa solid ostrego i prostego oraz cellfasta ideal pro ostrego i prostego. Mnie najlepiej kopie sie cellfastem prostym, żonie fiskarsem ostrym. Do prostych trzeba mieć trochę większą masę ale kopią za jednym razem minimalnie więcej.
  • Odpowiedz