Wpis z mikrobloga

Do wszystkich wyborców #konfederacja
Nie róbcie tego, proszę. Chcę żebyście zwrócili uwagę na pewien szczegół. Jako Europejczycy, mieszkający w demokratycznym państwie, mamy pewne wartości. Jedną z nich jest równość wobec prawa. Do niedawna popierałem Konfederację ale zobaczcie sami:
https://konfederacja.pl/grafika/tak-chcemy-zyc-piatka-konfederacji/

Oficjalna strona konfederacji, oficjalna grafika konfederacji. Cytuję: "5. ZERO socjalu dla Ukraińców".

Brzmi nieźle - co? Ale zastanówcie się. Przecież to jest segregacja. Dlaczego tylko Ukraińcom zabrać socjal? Białorusini czy Pakistańczycy pobierający socjal są ok ale Ukraińcy nie? Ukrainiec pracuje w Polsce, ma dziecko które chodzi do polskiej szkoły. Płaci wszystkie składki ale mają być mu zabrane przywileje socjalne bo ma obywatelstwo Ukrainy. Ale taki sam Białorusin czy Litwin ma te przywileje. To jest dyskriminacja narodowościowa. To są wartości liderów Konfederacji. Jeśli kochacie Polskę i cenicie sobie wartości na których jest zbudowana cywilizacja łacińska, to zastanówcie się proszę raz jeszcze na kogo zamierzacie oddać głos. To tyle, dziękuję za uwagę jeśli ktoś doczytał do końca. #polityka
kRz222 - Do wszystkich wyborców #konfederacja
Nie róbcie tego, proszę. Chcę żebyście ...

źródło: 23-10-03-mentzen-piatka-konfederacji

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@kRz222: tam chodzi o zero socjalu dla tych co nie są obywatelami PL, białorusini i pakistańczycy też stracą jeśli nie są obywatelami. Tłumaczyli to. Nie ma żadnej segregacji rasowej, tylko na podstawie obywatelstwa ;)
  • Odpowiedz
@kRz222: z ciekawości wrzuciłem ten piąty punkt w google i zobacz co znalazłem na PIERWSZYM miejscu

Karol Pęczek: – Konfederacja stoi na jasnym stanowisku, ani Ukraińcy, ani inni cudzoziemcy nie powinni otrzymywać w Polsce socjalu. Tymczasem 500+, 300+, kredyt 2%, kapitał rodzinny to są wszystko świadczenia finansowane z kieszeni polskich podatników. Ponadto Ukraińcy są uprzywilejowani jeżeli chodzi o wyrównanie do polskiej emerytury. Jedna odprowadzona w Polsce składka do ZUS, wystarczy,
  • Odpowiedz
@wiesiu2: ale dlaczego z polskim obywatelstwem już ma być socjal? ( _) myślałem że oni ten socjal zlikwidują, a nie że będziesz musiał pokazać dodatkowo paszport
  • Odpowiedz
@kRz222: ja sądzę, że Ty jako przykładny Polak, obywatel i co najważniejsze fajnopolak, ex-konfiarz, ex-kuc, który przejrzał na oczy, powinieneś oddawać całą swoją pensję, mieszkanie i co tam jeszcze masz Ukraińcom, ponieważ tak trzeba.
  • Odpowiedz
@kRz222:

Dlaczego tylko Ukraińcom zabrać socjal? Białorusini czy Pakistańczycy pobierający socjal są ok ale Ukraińcy nie?


Może dlatego, że jest ich kilka milionów i znacznie obciąża to budżet państwa. Co więcej przepisy są dziurawe i podobno bardzo łatwo jest im to uzyskać
  • Odpowiedz
kolejny były wyborca konfy


@Griffith: ale czy do ciebie dociera że dziad z muszką obrzydza idee wolnościowe grubo ponad dwadzieścia lat i wielu w tym czasie dało się złapać na populizmy które pieprzy?

tam chodzi o zero socjalu dla tych co nie są obywatelami PL, białorusini i pakistańczycy też stracą jeśli nie są obywatelami.


@wiesiu2: tam jest napis "zero socjalu dla ukraińców" nie obcokrajowców mówić to sobie on
  • Odpowiedz
  • 0
@kRz222 bądźmy poważni, kwestia socjalu dla Ukraińców interesuje tylko biedę umysłową i ludzi słabo zarabiających, reszta ma to w dupie xD
  • Odpowiedz