Wpis z mikrobloga

Do wszystkich wyborców #konfederacja
Nie róbcie tego, proszę. Chcę żebyście zwrócili uwagę na pewien szczegół. Jako Europejczycy, mieszkający w demokratycznym państwie, mamy pewne wartości. Jedną z nich jest równość wobec prawa. Do niedawna popierałem Konfederację ale zobaczcie sami:
https://konfederacja.pl/grafika/tak-chcemy-zyc-piatka-konfederacji/

Oficjalna strona konfederacji, oficjalna grafika konfederacji. Cytuję: "5. ZERO socjalu dla Ukraińców".

Brzmi nieźle - co? Ale zastanówcie się. Przecież to jest segregacja. Dlaczego tylko Ukraińcom zabrać socjal? Białorusini czy Pakistańczycy pobierający socjal są ok ale Ukraińcy nie? Ukrainiec pracuje w Polsce, ma dziecko które chodzi do polskiej szkoły. Płaci wszystkie składki ale mają być mu zabrane przywileje socjalne bo ma obywatelstwo Ukrainy. Ale taki sam Białorusin czy Litwin ma te przywileje. To jest dyskriminacja narodowościowa. To są wartości liderów Konfederacji. Jeśli kochacie Polskę i cenicie sobie wartości na których jest zbudowana cywilizacja łacińska, to zastanówcie się proszę raz jeszcze na kogo zamierzacie oddać głos. To tyle, dziękuję za uwagę jeśli ktoś doczytał do końca. #polityka
Pobierz kRz222 - Do wszystkich wyborców #konfederacja
Nie róbcie tego, proszę. Chcę żebyście ...
źródło: 23-10-03-mentzen-piatka-konfederacji
  • 22
. Dlaczego tylko Ukraińcom zabrać socjal? Białorusini czy Pakistańczycy pobierający socjal


@kRz222: Nie głosuję na nich, bo nie lubię katozamordyzmu, ale obiektywnie, hasło musi być krótkie i robiące wrażenie. Nie napiszą elaboratu jako punkt 5, bo nikt tego nie przeczyta. Akurat Ukraińców sporo się zjechało w ciągu ostatnich 2 lat, temat jest aktualny, więc ich użyli w sloganie. Socjal ogólnie jest zły, bo demotywuje, ale jeśli (chwilowo) istnieje, to powinien być