Wpis z mikrobloga

14 książka w tym roku () (od kwietnia, kiedy postanowiłam przyłożyć się do czytania książek)

„MINDHUNTER” JOHN DOUGLAS

Ależ ta książka była dla mnie fascynująca (ʘʘ)
Autorem książki jest legendarny profiler FBI- człowiek, który (współ)stworzył cała dziedzinę jaką jest profilowanie w świecie morderstw i przestępstw seksualnych.
Dla mnie czytanie o ich badaniach prowadzonych poprzez wywiady z seryjnymi mordercami oraz profile, które dzięki temu powstawały było niesamowicie wciągające. Książka jest konkretna, mięsista. Wg mnie rewelacyjna pozycja dla ludzi, których interesuje temat psychiki i motywacji morderców, szczególnie seryjnych oraz przestępców seksualnych. 10/10

„Mindhunter- podróż w ciemność”
Idąc za ciosem wciągnęłam też tę, jednak była już dla mnie nieco „nierówna”, szczególnie po przeczytaniu poprzedniej.
Wg mnie dobry początek, potem seria bardzo podobnych spraw, które zaczynają się zlewać. Potem 3 rozdziały od czapy o szczegółach życia jednej z ofiar, potem powrót do poziomu, który mi odpowiadał. Ale to moje odczucia.

Serial „Mindhunter” na Netflix
Pierwszy sezon nieco za bardzo rozciągnięty, dość ubogi w fabułę wg mnie. Pod koniec nagle się odpala po wieloodcinkowej stagnacji.
Postać doktorki wg mnie jakaś taka niesympatyczna, jakby była tam za karę i wszystkiego nienawidziła.
Drugi sezon idzie już wg mnie fajnym tempem, jestem w trakcie.

#ksiazki #fbi #seriale #mordercy #seryjnimordercy #kryminalistyka #mindhunter
hellyea - 14 książka w tym roku ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ (od kwietnia, kiedy postanowiłam przyłożyć s...

źródło: IMG_3639

Pobierz