Wpis z mikrobloga

@Zoriuszka: To jest uzasadnione jak najbardziej. Mieszkania nie powinny być jakimś rodzajem inwestycji i zarabiania pienionszków. Właśnie z tego powodu obecnie mamy na całym świecie patologię w kwestii mieszkań, więc to zrozumiałem, że ludzie pogardzają rentierami. Ja nie pogardzam, bo jestem chłodną jednostką i sigmą, ale ideologicznie jak najbardziej popieram ludzi, którzy pogardzają.
To jest uzasadnione jak najbardziej. Mieszkania nie powinny być jakimś rodzajem inwestycji i zarabiania pienionszków.


@NonOmnisMoriar: zgoda - obrzydliwe, ze ci co te mieszkania buduja i remontuja chca zarabiac pieniadze xD powinni za paczke kielbasy #!$%@?, bo nie wolno zarabiac.

Co to są za wykolejeńcy to ja nie, najlepiej #!$%@? jakby ktoś za darmo im dał mieszkanie i potem żreć jeszcze xD


@Zoriuszka: nie rozumiesz - robotnicy powinni zrabiac godne
zgoda - obrzydliwe, ze ci co te mieszkania buduja i remontuja chca zarabiac pieniadze xD powinni za paczke kielbasy #!$%@?, bo nie wolno zarabiac.


@yhbgrobdoivbvwamsv: To obrzydliwe, że bez zadłużania się w banku na całe życie większość społeczeństwa nawet w krajach, które postrzegamy jako rozwinięte nie może kupić mieszkania. Przecież to jest właśnie przyczyna patologii na rynku mieszkaniowym. To, że mieszkania są traktowanie jako inwestycja i właściwie kolejny krok, który trzeba
no dzielą się. Dostają przecież wyplate


@grzypAtomowy: czyli zarabiaja. A to przeciez OBRZYDLIWE xD

To obrzydliwe, że bez zadłużania się w banku na całe życie większość społeczeństwa nawet w krajach, które postrzegamy jako rozwinięte nie może kupić mieszkania. Przecież to jest właśnie przyczyna patologii na rynku mieszkaniowym.


@NonOmnisMoriar: Marze brutto szacuje sie na 10-15% - czyli 85-90% ceny to koszty, czyli pieniadze ktore sie placi za tych ktorzy to mieszkanie
Marze brutto szacuje sie na 10-15% - czyli 85-90% ceny to koszty, czyli pieniadze ktore sie placi za tych ktorzy to mieszkanie zbudowali, za materialy z ktorych zostalo zbudowane, za pracownikow ktorzy te materialy przywiezli i wprodukowali i tak dalej. W zasadzie caly koszt to koszt ludzi ktorzy pracowali na kazydm etapie.

Uwazasz, ze nie maja prawa do zarobku, ze powinni pracowac za mniej?


@yhbgrobdoivbvwamsv: Tak. Uważam, że dochód pasywny czy
To zabrzmi bardzo kontrowersyjnie, ale chciałbym, żeby osoba zarabiająca najniższą krajową mogła sobie kupić mieszkanie bez zadłużania się na całe życie, więc w tej kwestii potrzebujemy jakiegoś systemowego rozwiązania.


@NonOmnisMoriar: mozesz im zaczac pomagac osobiscie ( ͡° ͜ʖ ͡°) wynajac tanio jak masz, sprzedac swoje, oddawac czesc pensji, zakazac rekawy i isc nosic cegly, jest tyle opcji. Ale ty po prostu chcesz siedziec na dupie, zeby inni
mozesz im zaczac pomagac osobiscie ( ͡° ͜ʖ ͡°) wynajac tanio jak masz, sprzedac swoje, oddawac czesc pensji, zakazac rekawy i isc nosic cegly, jest tyle opcji. Ale ty po prostu chcesz siedziec na dupie, zeby inni zrobili tak zeby bylo milo


@yhbgrobdoivbvwamsv: Nie. Chcę systemowej zmiany, ponieważ to co jest obecnie jest z gruntu złe.
No czyli jak pisalem - siedziec, swoje zagarnac i domagac sie by inni pracowali bys ty czul sie lepiej


@yhbgrobdoivbvwamsv: Znowu nie. Chcę zmian prawnych, które nie pozwalałyby na traktowanie mieszkań jako inwestycji i źródła zarobku, a dodatkowo jakiegoś państwowego tworzenia mieszkań. To wszystko to są standardowe i wprowadzane na świecie rozwiązania. Np. w Singapurze absolutnie cały rynek mieszkaniowy jest kontrolowany przez państwo, a ludzie żyją w państwowych mieszkaniach.

Trochę już
Np. w Singapurze absolutnie cały rynek mieszkaniowy jest kontrolowany przez państwo, a ludzie żyją w państwowych mieszkaniach.

Trochę już korwinizmem zajeżdża.


@NonOmnisMoriar: wszystko na prawo od totalitarnego panstwowego rynku mieszkanioweg zajezdza korwinizmem xD

które nie pozwalałyby na traktowanie mieszkań jako inwestycji i źródła zarobku


@NonOmnisMoriar: a dlaczego tylko mieszkan? W jakim zawodzie pracujesz, ze akurat wolno zarabiac i inwestowac?
@yhbgrobdoivbvwamsv: Przecież nie powiedziałem nigdy czegoś takiego. Jedynie narracja, że ktoś jest zazdrosny i leniwy, i nie chce robić, bo ma jakiś zestaw przekonań to wprost bzdury jakie wygaduje stale Korwin, a później reszta kucy je przejęła.

Ja uczciwie pracuje w korpo. Mieszkań, bo nie dość, że to elementarny dla społeczeństwa rynek to jeszcze jest na nim kompletna patologia. Tak jak mówiłem obecnie, żeby mieć dach nad głową trzeba zadłużyć się