Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do chrześcijan. W starym testamencie, Izajasz, wielki prorok zapowiedział nadejście mesjasza:

'' Dlatego sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel.” (Ks. Izajasza 7:14). ''
Dlaczego katolicy uznają Jezusa, jako mesjasza, który wypełnił proroctwo, skoro nie miał tak na imię?

Nie przyjmuje argumentu '' przenośnia, nie to Bóg miał na myśli '' - Bo zdecydowanie, on wie lepiej co miał na myśli, niż podrzędny człowiek. Były niejedne przepowiednie, jak takie, że ma urodzić się w Betlejem i tak też się stało. Dokładna informacja, bez żadnych błędów, metafor itp.

#chrzescijanstwo #modlitwa #mirkomodlitwa #mikromodlitwa #katolicyzm



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do chrześcijan. W starym testamencie,...

źródło: thechosenonly_s2_thumbnail_1920x1080

Pobierz
  • 4
mesjasza, który wypełnił proroctwo, skoro nie miał tak na imię?


@mirko_anonim: polecam posluchanie radia naukowego o chrzescijanstwie. Jest taki profesor Niesiolowski-Spano, ktorego wytlumaczenia ci bardzo spasuja.
Nie jest teologiem, wszystko rozbiera w czasie i mozesz dowiedziec sie ciekawych faktow.
https://www.youtube.com/watch?v=6PKcwUXOH3A
Polecam tez inne wywiady z nim. Nie, podejscie naukowe do Pisma Swietego nie kloci sie z moja wiara w Boga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlaczego katolicy uznają Jezusa, jako mesjasza, który wypełnił proroctwo, skoro nie miał tak na imię?


@mirko_anonim:

Imię Immanuel to tylko jeden z tytułów, które określały pozycję i rolę jaką pełnił Jezus. Imię Immanuel znaczy dosłownie „z nami jest Bóg” i dla Żydów w pierwszym wieku był to wyraźny dowód (dziecko urodzone przez dziewicę, w Betlejem, z rodu Dawida itd) , że spełniają się proroctwa dotyczące obiecanego Mesjasza.

Mt 1:22-23: "To wszystko
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): hm

Imię Immanuel to tylko jeden z tytułów

Szukałem wszędzie, ale nigdzie nie znalazłem informacji, aby to słowo było tytułem. Każde źródło informacji twierdzi, że to po prostu imię. Tak samo jak Jezus ( "Bóg zbawia" lub "Zbawiciel" ) ( Ogólnie kiedyś wiele imion nawiązywało do Boga, więc to nic szczególnego, nawet są Polskie imiona, między innymi Bogusława, albo Bogumiła i masę innych ).
Trochę to takie