Wpis z mikrobloga

622 + 1 = 623

Tytuł: Mroczna Wieża II: Powołanie Trójki
Autor: Stephen King
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788379852512
Tłumacz: Zbigniew A. Królicki
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 448
Forma książki: książka
Najzwyczajniej w świecie poprawna kontynuacja. Wątek pierwszego "gościa" był jak najbardziej przyjemny i z ciekawością przerzucałem kolejne strony.
W przypadku drugiego "przybysza" w pewnym momencie przekroczona została masa krytyczna powtarzalnego, prostackiego bluzgania i mieszania z błotem; postać sama w sobie jakoś niezbyt mnie do siebie przekonuje. Fregment z trzecim "klientem" przywrócił historię na ciekawsze tory, a poza tym wprowadził do niej niezłego mętliku, nad ktorego konsekwencjami muszę jeszcze chwilę pomyśleć, choć trzecia część już na poczatku wiele wyjaśnia.
W mojej opinii rozdział poświęcony drugiej postaci miejscami jest irytujący jak cholera i szkodzi tej książce. Gdyby go przebudować, odbiór byłby znacznie przyjemniejszy.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #stephenking #albatros #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Cerber108 - 622 + 1 = 623

Tytuł: Mroczna Wieża II: Powołanie Trójki
Autor: Stephen K...

źródło: MW2-Powolanie-trojki-RGB-600px

Pobierz
  • 4
@Cerber108: Następny tom jest rewelacyjny. Ale przy czwartym to umierałem czytając, bo 80% książki było harlequinem w wersji western. Na szczęście później seria wraca na właściwe tory.