Wpis z mikrobloga

Czyli to po prostu twoim zdaniem wyłącznie kwestia prawna, nie biologiczna?


@7160: tak, kwestia prawna w naszej cywilizacji, biologicznie to wiemy że i 12-latki zdarzają się w ciąży ale nasza cywilizacja stwierdziła że to nie jest dobre dla niej (ani dziewczyny ani cywilizacji)

i do pewnych czynności prawnych ma prawo 12-latek.


@7160: tak, może kupić chleb i mleko, sprzedaj mu wódkę i się przekonasz co to znaczy że ma prawo
@heniek_8: Czyli nie ma żadnej "świadomej zgody" - jest tylko "zgoda prawna" . 12-latek może być w pełni świadomy co to jest wódka. Może ją kupic ojcu - w pełni świadomie. Jednak prawo nie pozwala na to.
Czyli nie ma żadnej "świadomej zgody"


@7160: nie ma "świadomej zgody" bo część mózgu która odpowiada za świadome zgody nie jest dostatecznie rozwinięta

u niektórych nie jest rozwinięta do końca życia - starzy ludzie kupują garnki za 5000
ale w którymś miejscu trzeba było uznać że róbcie co chcecie - w przypadku garnków jest to 18 lat, w przypadku seksu jest obniżone do 15
@heniek_8: Nigdy?

Czyli po co jakies fikołki stosować? Po prostu - "prawo zabrania seksu z osobą poniżej 15 i koniec kropka, jestem legalistą i to nie podlega dyskusji - tak samo jak to, że prawo zabrania aborcji - koniec kropka, nie ma dyskusji".
@7160: a ile masz lat? nie znam prawa wszystkich stanów, ale w niektórych jest ok seks jeżeli dzieje się pomiędzy dwojgiem nastolatów under age
ale jeżeli jesteś dorosły i masz takie rozkminy, to powinni cię przebadać specjaliści

[ 12 letnia dziewczynka która uciekła z domu, została odnaleziona w piwnicy u @7160 który twierdzi że się nią zaopiekował.
@7160, 34-letni pracownik ochrony w miejscowej szkole odmówił komentarza.
Podobnie jak prokurator, który
takie rozkminy, to powinni cię przebadać specjaliści


@heniek_8: Tak wiem, ze obecnie za negowanie tego co rząd mówi można trafic do psychuszki - kiedyś tez tak było. Po prostu do mnie bardziej przemawia logika, nauka, fakty, a nie jakis wątpliwy autorytet. Ale rozumiem że ty możesz miec na odwrót - w końcu media tego ciebie nauczyły.

heniek wstrzyknął sobie to co mu rząd kazał, oddał swoją wolność, swój majątek swoją godność.
@heniek_8: Nie każdy jest zboczkiem jak ty, że tylko jedno masz w głowie jak zobaczysz słowo 12-latka. Ja po prostu zadałęm pytanie. Idź se zwal i wróć do rozmowy na spokojnie.
@7160: nie chce mi się wdawać w dyskusje z gościem na którego rozprawę prawdodobnie mogę zostać wezwany jako świadek, jeżeli tego nie przrwę teraz
nie znam @7160, jego tożsamości, nigdy z nim nie miałem do czynienia i nie popieram jego skłonności ani zachowań
@7160 lepiej zapytać: czym się różni zgoda osoby w wieku lat 14 i 364 dni od zgody osoby w wieku lat 15? Otóż nie różni się niczym pod kątem biologicznym. Jednakże jako ludzie wytworzyliśmy pewne prawa, aby móc funkcjonować jako społeczeństwo. Tak samo jak czemu nie mogę: przejść na emeryturę mając 64 lata i 364 dni? Kupić alkoholu mając 17 lat i 364 dni?
Prawo musi być proste i zrozumiałe. Nie ma
Prawo musi być proste i zrozumiałe.


@Defined: Czy tak samo mówisz o aborcji? Prawo jej zabrania - jest to proste i zrozumiałe, koniec kropka.

Nie rozumiesz zasadniczej sprawy - prawo musi nadążać za życiem. Wiem, że wielu ma zapędy faszystowskie - jakby wprowadzono obowiązek chodzenia tyłem to bys powiedział "takie jest prawo, państwo wie co robi, będe chodzić tyłem".

Ja poruszam relacji rzeczywistości do prawa. Jak to się ma do siebie.
@Defined: ALe ty głupi jesteś. To jest tragedią naszych czasów - ludzie kończą podstawówkę nie mając wpojonej żadnej logiki.

Faszyzm to jest wtedy jak państwo rządzi tobą, bez żadnych podstaw merytorycznych. Mówi "czcijmy Adolfa, albo zmiany klimatyczne" a ty czcisz, bez refleksji "czy adolf zasługuje, czy zmiany klimatyczne faktycznie sa spowodowane przez słomki, czy szczepienia działają? - za takie pytania lądujesz w izolatorium. To faszyzm.

W faszyźmie możesz ruchać równie dobrze
@7160: To, że ty nie widzisz żadnych podstaw merytorycznych, to nie oznacza, że ich nie ma. W cywilizowanym świecie nie chcemy doprowadzać do samosądów, które pojawiłby się po zniesieniu takiego prawa, bo wielu ojców po prostu by nie wytrzymało tego, że ktoś bez żadnych konsekwencji uwodzi i puka ich nastoletnią córkę.
bo wielu ojców po prostu by nie wytrzymało tego,


@Defined: xD - Co zrobił ojciec świnki od Gargamela? Co zrobili ojcowie świnek od Stuu?

One nie mają ojców. TO są córki samotnych matek. Dziewczyna która ma ojca - nie puszcza się na lewo i prawo. A jeśli ma ojca typu mebel - to taki ojciec i tak w dupie ma z kim sie puszcza.

odstaw merytorycznych,


@Defined: A ty widzisz