Wpis z mikrobloga

Dlaczego nie mogę ogladać filmików na youtube i wyświetla się komunikat o zakazie adblocków? Ja wprawdzie używam uBlocka, ale zablokowałem go dla dla youtube. Efekt jest taki, że youtube wyświetla mi reklamy na moim profilu, ale nadal nie pozwala na oglądanie żadnych filmików i wyświetla to samo ostrzeżenie. Próbowałem odświeżania strony z poziomu uBlocka i z poziomu przeglądarki - nadal nie działa (pic rel). Czuję sie ruchany podwójnie.
#youtube #adblock #ublock #komputery #internet #kiciochpyta
Senior_Mordino - Dlaczego nie mogę ogladać filmików na youtube i wyświetla się komuni...

źródło: Capture

Pobierz
  • 21
@Senior_Mordino: No to dobrze że uBlock Origin a nie "uBlock".

Krew mnie zalewa jak ludzie chcąc polecić blokera reklam rzucają tylko hasło "uBlock" bo każdego użyszkodnika trzeba traktować jak idiotę, bo inaczej zainstalują gówno zwane uBlockiem bo "tamten mówił o uBlocku a ten tu ma jakiś dopisek Origin to lepiej nie i tego bez dopisku jak tamten mówił".

uBlock Origin od Raymonda Hilla to jedyny dobry bloker.

Trzeba to zawsze precyzować
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: dlaczego nie czytacie tagów? Co godzina to samo pytanie.

Przepraszam. Szczerze przyznaję, ze nie czytałem ostatnio tagów. Nie mówiac o tym, by śledzić zapytania co godzinę. Na swoje usprawiedliwienie chciałbym nadmienić, że usterka miała charakter nagły, dlatego też poprosiłem o pomoc i otrzymałem ją od życzliwych użytkowników.
Dziękuję także Panu - strażnikowi i opiekunowi tego tagu za przywoływanie do porządku użytkowników, którzy zasad tagu jeszcze nie znają.
@Senior_Mordino dziękuję za ten komentarz. Na szczęście w porę się zreflektowałem, że niepotrzebnie się uniosłem i zdążyłem zmieścić się w 5 minutowym oknie na edycję i usunąłem ten pochopnie napisany fragment. Niestety panu strona się nie odświeżyła, co sprowokowało pańską odpowiedź.
Co do youtuba, to wczoraj wprowadził agresywną formę blokowania programów blokujących reklamy. Na ww stronie są doraźne rozwiązania. Ponadto grupa ludzi pracuje już nad bardziej permanentnym rozwiązaniem.
Pozdrawiam i życzę przyjemnego
@Senior_Mordino: od zawsze Firefox w moim serduszku. Dzisiaj nie wytrzymałem, uBlock Origin wyłączony dla YT, ale tępy ciągle woła o wyłączenie, żadnych VPNów, antywirusów czy innych dodatków. Musiałem zainstalować przeglądarkę Brave, która pięknie blokuje
@supra107: Przez długi czas byłem zadowolonym użytkownikiem Vivaldi, ale zawsze przy dłuższym użyciu pojawiał się problem. Po paru miesiącach przeglądarka zaczynała zwalniać, w skrajnych przypadkach miałem wrażenie że jest wolniejsza od ha tfu Internet Explorera. Pomagało jedynie #!$%@? folderów w których trzyma dane. Niestety to skreśliło ją dla mnie całkowicie.
Od ponad 2 lat korzystam natomiast z Opery, która funckjonalnością Vivaldiego bardzo przypomina. Chiński adware wbrew pozorom da się wyłączyć, ale
W Firefox może wykrywają już nawet tarczę do ochrony prywatności:

https://support.mozilla.org/pl/products/firefox/protect-your-privacy/tracking-protection

Przy części plansz o wykryciu blokowania reklam trzeba by je wyłączyć na podstawie rad uAssets.

Podobnie jest z Brave Shields, gdy jego „moduł” do blokady reklam i śledzenia nie ma kompatybilnych poprawek z doinstalowanym uBlock Origin (np. wygodniejsza pipeta i błyskawica do stałego ukrycia lub jednorazowego usunięcia elementu na stronie).