Wpis z mikrobloga

Dobra niech ktoś mi wyjaśni tych Bezpartyjnych, bo mam następujący dylemat:
wiem już na kogo będę głosował do Sejmu, ale do Senatu we Wrocławiu w moim okręgu mam takich kandydatów:

Barbara Zdrojewska - Koalicja Obywatelska / Pakt Senacki
Małgorzata Calińska-Mayer - Prawo i Sprawiedliwość
Jerzy Michalak - Bezpartyjni Samorządowcy

Wiem, że na PiS nie, ale z głosowania na Zdrojewską też bym się nie cieszył. No i tu pojawia się Jerzy Michalak z Bezpartyjnych Samorządowców. Tylko widzę ostatnio, że cały czas idzie przekaz ze to przystawka PiSu i mają koalicję w dolnośląskim i dużo ludzi jest u nich z powiązaniami pisowskimi. Z drugiej strony chyba słusznie kontrują, że za to w lubuskim mają koalicję z PO, a gdzieśtam jeszcze z kimś tam jeszcze. Opozycjoniści spod znaku Paktu Senackiego kiedykolwiek się do tego odnieśli?
W dodatku sam Michalak był związany z Dutkiewicz i Platformą, przynajmniej do 2016, później to był w tych różnych "samorządowych" ugrupowaniach, więc ciężej prześledzić z kim tam współpracował.
No i jeszcze jedna sprawa, to wybory do Senatu, więc nie ma znaczenia wynik całego tego ugrupowania, tylko to czy głosowałby z dzisiejszą opozycją czy z PiSem, a przy moim obecnym stanie wiedzy wydaje mi się, że to pierwsze.
Dalej mam wątpliwości więc co sądzicie głosować na gościa z Bezpartyjnych czy przecierpieć jak Gowin? W sumie i tak wygra Zdrojewska, ale jednak wole się zastanowić nad wyborem

#polityka #wybory #debata #pis #po #bezpartyjni #lewica #wroclaw
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goldstein: jeszcze jedno: ci co głosują na PiS to się nie zastanawiają. Po prostu stawiają X przy pierwszym kandydacie z PiS. Słabością opozycji jest to, że ma wątpliwości.
  • Odpowiedz
  • 3
a jak nie wygra?

w 2019 miała ok. 65% głosów, także chyba musiałaby się zesrać na środku rynku, żeby nie wygrać (a i tak to by pewnie nie wystarczyło)
  • Odpowiedz
Wiem, że na PiS nie, ale z głosowania na Zdrojewską też bym się nie cieszył. No i tu pojawia się Jerzy Michalak z Bezpartyjnych Samorządowców.


@Goldstein: czyli nie chcesz głosować na pis, nie chcesz na po, ale już drugi pisowiec z list stworzonych tylko po to żeby podebrać niezdecydowanych opozycji jest ok?
pisowscy "bezpartyjni" samorządowcy to pis 3.0
  • Odpowiedz
  • 0
@Goldstein: do senatu są okręgi jednomandatowe. Głosując na kogoś poza KO oddajesz głos na PiS. Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym.


@Kotlet_Rybny: jak pisałem, w moim okręgu akurat jest ten komfort, że nie ma takiej możliwości, żeby pisowiec wygrał

czyli nie chcesz głosować na pis, nie chcesz na po, ale już drugi pisowiec z list stworzonych tylko po to żeby podebrać niezdecydowanych
  • Odpowiedz
@Goldstein: jeżeli się nie mylę to Bezpartyjni Samorządowcy powstali najpierw w lubuskim. Tam m.in. twarzą był Wadim Tyszkiewicz, ówczesny prezydent Nowej Soli, który przez ponad 16 lat był prezydentem Nowej Soli. Początkowo wybrany bodajże z ramienia PO lub przy wsparciu PO w 2002, ale wygrywał tam trzykrotnie wybory uzyskując ponad 80% głosów w pierwszej turze i zbudował własny komitet. Nie byłem w Nowej Soli więc nie chcę oceniać jakim był
  • Odpowiedz