Wpis z mikrobloga

Do sympatyków #konfederacja odnośnie wyborów do senatu. Polecam sprawdzić czy w waszym okręgu wyborczym jest ktoś z list konfederacji. Ja u siebie odkryłem, że nie miałbym od nich nikogo do wybrania. Jako, że mam zaświadczenie do głosowania to ruszając się już 20 km dalej mam opcję zakreślenia potencjalnego senatora z konfy.
Może komuś takie info się przyda. #polityka
  • 11
@erplus w moim okręgu (47 - Węgrów, Mińsk Mazowiecki, Garwolin) do wyboru będzie tylko ktoś z PiS i z Bezpartyjnych Samorządowców. Co prawda był ktoś jeszcze z paktu senackiego, ale z podpisami problem był (zebrał tyle, ile trzeba, ale część podpisów okazała się nieprawidłowa, tj. zawierała błędne dane itd. i nie starczył). A i z Konfy miała jakaś babka być, ale ostatecznie coś nie pykło.

Kandydaci na senatorów z Konfy są za
był ktoś jeszcze z paktu senackiego, ale z podpisami problem był (zebrał tyle, ile trzeba, ale część podpisów okazała się nieprawidłowa, tj. zawierała błędne dane itd. i nie starczył). A i z Konfy miała jakaś babka być, ale ostatecznie coś nie pykło.


@r4x4: Warto zauważyć, że okręgi do senatu są jednomandatowe i nie pokrywają się z tymi do sejmu. W moim wypadku wciąż będę głosował na tę samą osobę do sejmu,