Wpis z mikrobloga

Celem debaty było by obóz władzy jak najmniej stracił. Tak została skrócona, takie zostały narzucone tematy, tak była zorientowana na wypominaniu porażek PO i przypominanie sukcesów PiS.
I to w mojej ocenie całkowicie się nie udało.

Paradoksalnie uważam, że to Tusk mimo słabej dyspozycji w praktyce jest zdecydowanym zwycięzcą:
- wygrywa samym pojawieniem się w miejscu, gdzie robi się z niego Niemca i demona
- bardzo dobrze wypadł Hołownia, niezbędny Tuskowi
- sprowadzenie debaty do wojny PO-PiS, może zdemobilizować zmęczonych wyborców PiS, bo po 8 latach straszenie PO jest tyle samo warte co straszenie 2 latami rządów PiS w 2015
- ewentualne wzmocnienie Konfederacji kosztem PiS, podejmującej realne, "narodowe" problemy(vide "przywileje Ukraińców") w przeciwieństwie do aroganckiej już władzy

Wyborcy opozycji z zalożenia są skrajnie negatywnie nastawieni do bezczelności tej północnokoreańskiej propagandy, i w ogóle nie mogli się dzisiaj zaskoczyć.

#trzeciadroga #debata #polityka #tvpis #pis #po #ko #psl #polska2050 #holownia #lewica #konfederacja
  • 4
w punkt, zaczynam mysleć ze tusk zrobił tę #!$%@?ę z Mao specjalnie, zeby zyskała TD, ktora jest niezbedna


@odislaw: Tylko czy wtedy by się tak jąkał i zapowietrzał? Brakowało luzu. Wydawał się zestresowany.

Chyba, że to właśnie mistrzowska gra aktorska, żeby wypadł źle w sposób przekonywujący. Szachy 15D.
@TypowyZakolak: nie wiem jak było, na pewno byl zestresowany i #!$%@? ze jest w miejscu gdzie od 8 lat jadą po nim jak po burej suce, jest tylko człowiekiem. Zresztą wszyscy wiedzą, ze Tusk wypada najlepiej jak sie pozwoli mu rozwinąć a tu nie miał czasu. Jakby nie było dla mnie dobrze bo zyskała TD kosztem Pis. Mam nadzieje ze Hołownia wygrał wczoraj opozycji rzady na 4 lata