Wpis z mikrobloga

Heyooo mirqi ;p
Takie pytanko może ktos w temacie #holandia #meldunek
Ile może wzrosnąć czynsz po zameldowaniu drugiej osoby. Na mieszkaniu można zameldoować śmiało drugą osobe.
Nie chodzi mi o wode czy gaz tylko czynsz.
Mieszkanie jest z spółdzielni mieszkaniowej.. ;)
Moze ktoś pomoże ( ͡ ͜ʖ ͡)
#kiciochpyta #pomocy #pytanie
  • 16
@CHI77OUT wszystko może zależeć od gminy, więc tutaj może to oscylować +/- 50eur.
Ja mieszkałem w latach 2014-2016 z teściem w domu szeregowym. Płaciłem wtedy 80 euro więcej z meldunkiem.
  • 0
@T3sla czyli dobrze strzelalem. Sam juz nie pamietam ale jak bylem kiedys zameldowany dwa lata jakos przed 2018 to bratu wzrosl czynsz jakos 110 do 140 euro.
A jaka miejscowośc? Bo ja okolice Roterdamu..
  • 0
@T3sla tez spoko. Ja mam kontrakt w pracy ale nie stały tylko roczny. Wiec chyba nawet nie mógłbym wziąć mieszkania w kredycie na siebie samego..

Masz jeszcze jakies ciekawostki związane z melduniem? ;)
@CHI77OUT meldunek otwiera dużo drzwi.
Możesz sobie wymienić prawo jazdy na NL i mieć w dupie punkty karne w PL.
Dzięki tutejszym lejcom nie będziesz musiał biegać po zakupie auta do RDW, tylko załatwiasz wszystko w oddziale post.nl 7 dni w tygodniu.
Mając meldunek możesz też brać udział w wyborach
  • 0
@T3sla no tak. Tez spoczko opcja. Plus np wyposażenie kuchni rtv i agd na raty bez problemu;)
Ten kumpel co ma mi dac meldunek mówi mi ze po zameldowaniu mnie wzrosnie wszystko dwu krotnie. Czy to możliwe?
Nigdy od nikogo tego nie słyszałem. Kiedys jak chcialem meldunek to poznalem kolege kolegi który meldował znajomych. I tez brał od 100 do 200 euro max z leciutkim zarobkiem w tej cenie..
  • 0
@T3sla być może tak może byc. Ale juz o tym rozmawialiśmy. Chial mnie zameldować i do tej pory tak mówi. Ale wydaje mi sie ze nie wie ile wzrośnie czynsz.
Ale moje pytanie czy to mozliwe ze dwukrotnie wzrośnie czynsz? Przeciez to nie możliwe..
Ile może wzrosnąć czynsz po zameldowaniu drugiej osoby.


@CHI77OUT: Zapytaj w spółdzielni, bo może nic. Ja jak się wprowadzałem, to facet powiedział, że cena się nie zmieni, ale przy okazji powiedział, że nie mam prawa nikomu wynająć pokoju odpłatnie.
  • 0
@wojciech_s jeszcze sie przeprowadzilem. Mam się wprowadzić do kumpla ktory później chce mnie zameldowac. Pytanie jest czy czynsz wzrośnie. Jesli tak to ile.. i szukamy odpowiedzi narazie u znajomych i odrobinę w necie.