Wpis z mikrobloga

@Mariusz_Drugi: W Holandii jesteś teraz drugi rok, czy dłużej? Jesteś w Holandii zameldowany?
Ogólnie toeslag za ubezpieczenie (i za wynajem) jest odrębną rzeczą od rozliczania się z podatku.
  • Odpowiedz
@Mariusz_Drugi: To skomplikowana sprawa. Jeśli jesteś zameldowany w Holandii, to toeslag za wynajem i za ubezpieczenie możesz załatwić przez internet (musisz też posiadać DigiD). Jeśli nie jesteś zameldowany, to o sam toeslag za ubezpieczenie możesz się starać, ale musisz iść do urzędu gminy i wypełnić jakiś papier. Wysokość obu toeslagów jest powiązana z zarobkami i rozliczane to jest w cyklu rocznym. Podajesz jaką kwotę prawdopodobnie zarobisz w danym roku, oni wyliczają
  • Odpowiedz
@Mariusz_ Zwrot ubezpieczenia normalnie jak podatek rozliczasz w biurze, ja tak robiłem, tylko jarograf dajesz i Ci kasa przychodzi, mi przyszło po miesiącu, ale też mogą Ci zacząć co miesiąc wypłacać na obecny rok, ale to należy Ci się tylko jak jesteś i pracujesz w NL, bo inaczej będziesz musiał zwrócić, jak jesteś w PL i chcesz się rozliczyć za poprzedni okres, to normalnie się rozliczasz i mówisz żeby zgłosili od razu,
  • Odpowiedz
@cor1sto: @Mariusz_Drugi Jeśli chodzi o rozliczenie podatku, to może być problem, bo @Mariusz_Drugi w ciągu jednego roku popracował trochę w Polsce, a trochę w Holandii. PIS niedawno zniósł umowę z Holandią o unikaniu podwójnego opodatkowania. Czyli w roku, w którym pracowało się i tu i tu, trzeba się rozliczyć w obu krajach, dodatkowo w Polsce zapłacić podatek od zarobków holenderskich, w Holandii od polskich. Źle był rozliczony w Polsce, bo nie
  • Odpowiedz