Wpis z mikrobloga

plotki mówią że jutro, a jak nie, to spokojnie po wyborach skoczą drastyczniej. Skoro pis zapewnia że nie to jest pewnik że tak.


@Djelon: drastycznie czyli na ile liczysz? Bo jak skoczą o jakieś 50groszy na l to ta cała twoja operacja nie bardzo się zwróci.
@Djelon: Lepiej żeby nie okazało się że paliwo nie wywali w kosmos tylko podrożeje kilkadziesiąt groszy :d No i oby nie było ostrej zimy, bo ropa letnia ;)
@Djelon: inwestycja by byla wtedy gdybys to paliwo sprzedal po cenie wyzszej i mial kapital poczatkowy plus zysk w kieszeni
teraz to jest lanie wahy za 6 zl xD, trzeba bylo jeszcze z 10k wpakowac w paliwo xDxD
trzeba bylo jeszcze z 10k wpakowac w paliwo


@yuio: jak się trafi kolejny covid i paliwo za 4zł to zatankuję mausera 1000l i będę miał na rok. Albo dwa mausery :D
Tylko wtedy jest potrzebne bardziej długoterminowe finansowanie
@Djelon: fachowo nie inwestujesz tylko oszczedzasz. Nie mozesz mowic o inwestowaniu w tym wypadku technicznie to nie jest inwestowanie. I teraz przeanalizujmy:

skoro 1000 litrow to rok, to 390 litrow to 4.5 miesiaca, kupiles 390 litrow za jakies 2340 zl; zakladam ze cena podskoczy do 7 zylka za litr, czyli oszczedzisz 400 zl w perspektywie 4.5 miesiecy. Calkiem fajna kwota.

Przy wiekszej ilosci pamietaj ze paliwo w takim zbiorniku juz po
@yuio: tak, niech wam będzie oszczędność, efekt jest taki sam dla mnie.

Mam doświadczenie z dieslem stojącym powyżej 5 lat w generatorach przemysłowych na powietrzu, nie ma z nim problemów.
Trzymam po 30l benzyny przez rok do kosiarek itp czasami jak brakuje w samochodzie to też z tego przelewam, bo mi się nie chce akurat na stację lecieć, nie zaobserwowałem żadnych problemów.

A i mogę sobie przemieszać, nie ma problemu, wąż