Wpis z mikrobloga

Latam około 60-65 razy w ciągu roku. Trochę prywatne (5 razy) reszta służbowo teraz głównie Europa wcześniej dosłownie cały świat.

Zawsze na każdym lotnisku na świecie rozwalały mnie te komunikaty "Pasażerowie lecący do Izraela przypominamy o przejściu dodatkowej obowiązkowej kontroli bezpieczeństwa. Przypominamy, że kontrola jest obowiązkowa a jej czas może wynosić nawet 30 minut."

I zawsze ten widok totalnego upadku społeczeństwa co oni tam z ludźmi robili.

To też nie jest normalny kraj a kontrole bezpieczeństwa w USA przy tym co tam się działo to nic.

#gownowpis #izrael #praca
  • 69
  • Odpowiedz
@Caracas: a mnie w tym roku pytali po co przyjechałem, gdzie śpię, gdzie pracuję, jako kto, co produkujemy, co ze sobą przywiozłem, jakie jedzenie i jeszcze kilka pytań. Niewiele się to różniło od żydowskiego podejścia ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 1
@kishibashi: Dokladnie. Potwierdzam USA to specyficzny kraj.
Daleko mu do EU chociaz mniemanie o sobie maja wywalone w kosmos.
Jednak jak ktos spedzi tam troche czasu zmienia zdanie.
  • Odpowiedz
W USA nigdy sie mnie nikt nie zapytal z kim jestem.


@Caracas: no ale izrael to nie usa, dociera to do ciebie polaczku czy trzeba wioskową radę mędrców zwołać żeby nad tym faktem poobradowali??
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: kolega pewnie na lotnisku nigdy nie był?( ͡° ͜ʖ ͡°) pierwsze co robisz to podajesz swoje dane online lub pracownikowi, żeby zweryfikował czy możesz wjechać do danego kraju. Dla Twojego bezpieczeństwa ofc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już na lotnisku krążą patrole i patrzą na każdego jak na potencjalne niebezpieczeństwo. Jeśli zostawisz na chwilę walizkę bez opieki to gruby mandat. Ale i bez
  • Odpowiedz
ja jak ostatnio bylem na Okeciu (nie lecialem do Izraela) ale bylem w strefie non schengen to byl komunikat o procedurach do Izraela i USA - maj 2023


@Caracas: ze swojego doświadczenia na Okęciu potwierdzam wersję obu stron. Tak, jak leciałem gdzieś indziej to słyszałem komunikaty o dodatkowej kontroli do Izraela. Tak, jak leciałem bezpośrednio do Izraela to tych komunikatów nie było (maj 23)
  • Odpowiedz
@Caracas: Tak tak, niedlugo sie dowiemy, ze ludzie musza sie tam wypinac. Dodatkowa kontrola to przeskanowanie bagazu i pytanie co cie sprowadza do Izraela, to wszystko.
  • Odpowiedz
@Caracas: czy ten post to nie jakieś ukryte chwalenie się, że sporo latasz? Nigdy w życiu na lotnisku nie widziałem komunikatów o tym, że loty do Izraela mają oddzielną kontrolę.

Coś tutaj grubą ściemę walisz... Ja nie latam tyle co Ty, ale fascynuje mnie fotografia lotnicza i był czas, że godzinami wystawałem pod płotem lotniska robiąc zdjęcia.

Z moich obserwacji wynika, że loty izraelskich linii El-Al podlegają szczególnej ochronie służb izraelskich
  • Odpowiedz
@Caracas: U nas były pytania o cel podróży, parkę jeszcze zapytali jak długo są ze sobą. Niektórych mocniej trzepali na kontroli, nam się upiekło.
  • Odpowiedz
@Szalony_grzybiarz @kishibashi ten koleś to mitoman ;) już go tutaj kilka osób prostowało. Tak się składa, że pracuje on w tej samej firmie co ja, tylko w innym oddziale (pływa na innej linii). Mają tam też sporo gorsze warunki niż u mnie. Nie przeszkadza mu to zawyżać zarobków średnio o x1,5/x2, a w tym wpisie twierdzi, że pracując 28 dni na statku 28 w domu lata 60 razy w roku (
  • Odpowiedz
@Caracas: @Disscord93 @fraciu Przecież ten gość to jakiś mitoman. W kółko wypisuje jakieś bajki. Ostatnio było jak od 30 lat nie mieszka w Polsce i jest bosmanem na statku to zawsze ze wszystkich nacji ukraińcy robią najwięcej trzody. Teraz się okazuje, że nie tylko jest bosmanem ale i pilotem samolotu i to zawsze żydzi robią najwięcej trzody xd
  • Odpowiedz
@Caracas: Pamiętam tylko, że jak przyleciałem na lotnisko Bena Guriona to strażnik graniczny przed daniem wizy zadaje mnóstwo pytań typu: dlaczego przyjechałeś, gdzie się zatrzymujesz, czy znasz tu kogoś, dokąd się udajesz.
  • Odpowiedz