Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, miał ktoś kiedyś background screening/check? Jak wygląda taki proces, firma która cie sprawdza bierze dane z CV czy wypełniasz jakiś formularz gdzie szczegółowo uzupełniasz swoją historię edukacji, zatrudnienia itp.?

#pracbaza #korposwiat


Generalnie nie wpisałem i pominąłem na rozmowie obecnego pracodawcę bo pracuje tu od września i niestety to co opowiadano mi w procesie rekrutacyjnym, a to co zastałem, to dwa różne światy, dodatkowo atmosfera nie jest najlepsza więc staram się stąd ewakuować a miesiąc doświadczenia w danej firmie wygląda w CV dosyć lipnie…
Natomiast jeśli wypełniałoby się jakiś formularz no to tam już wiadomo, wpiszę wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim wcale źle nie wygląda, miałem podobną sytuację, na rozmowie szczerze powiedziałem czemu chcę zmienić zatrudnienie i nawet chcieli mnie zatrudnić ale zanim się zdecydowali to moja sytuacja mocno się zmieniła i odmówiłem
nie wyrazasz zgody zeby wydzwaniali po pracodawcach, makao i po makale


@xede: A oni w odpowiedzi po prostu decydują się na kogoś innego. W prawdziwym świecie nikt nie bawi się w tak dziecinne zagrywki. Ty możesz odmówić, ale to od razu budzi podejrzenia co masz do ukrycia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U mnie wygląda jak wyżej - wypełniasz formularz, który powinien być zgodny z CV i potem
@mirko_anonim:
Zależy od firmy, ale w wielu miejscach wygląda to tak, że dostajesz do wypełnienia formularz, który musisz potwierdzić np. świadectwem pracy lub skanem dyplomu. W wielu firmach jest to np. ostatnie 5 lat + edukacja.
Czasami jak nie masz dokumentów potwierdzających, to akceptowalne jest oświadczenie (np. UZ, których kopie zgubiłeś).
W Twoim przypadku wystarczy powiedzieć, że przesłana wersja CV nie była w 100% aktualna i zdziwiłbym się, gdyby ktokolwiek to
@mirko_anonim: dzwonią do pracodawców, ty dajesz im pełnomocnictwo do uzyskiwania takich informacji - natomiast większość pracodawców będzie to miała w dupie i żadnych informacji nie udzieli (chyba że poprosisz). Ode mnie chcieli w takim przypadku chyba umowę + ostatni pasek płac (który równie dobrze sam bym se mogł zrobić w excelu). O miesiąc rozbieżności na 100% nikt się nie będzie czepiał więc spokojna głowa. W formularzu podaj datę tak jak skończyłeś,