Wpis z mikrobloga

Podatki powinny być od POSIADANIA, a nie od PRACY.

Masz dom - płacisz kataster
Masz auto - płacisz co rok podatek od auta
Masz pracę to nie płacisz podatku tylko kupujesz dom i wtedy zaczynasz płacić.

Takie prawo rozwiązuje wszystkie problemy dzisiejszych systemów podatkowych.
- Opodatkowani są bogacze, a nie osoby, które chcą się dorobić.
- Dobra takie jak mieszkanie, samochód muszą być na rynku i pracować, bo inaczej generują koszta. Finalnie poprawi się rynek mieszkań.
- Podatki są proste i łatwo ściągalne
- Przedsiębiorstwa takie jak sklepy nie mogą uciekać z podatkiem za granicę i płacą go tyle co wszyscy

Czemu lewactwo tak bardzo chcę uniemożliwić ludziom awans społeczny i podatkuje dochód?

#konfederacja #bekazlewactwa #4konserwy #polityka
  • 42
wykorzystywania kapitału efektywnie.


@cordianss: Aha - wykorzystaj kapital efektywnie (kup se cos) to zaplacisz podatek od posiadania.

To jaka roznica pomiedzy placeniem za prace a placeniem za to co se z tej pracy kupie? Serio nie ogarniasz ze to sie nie spina?

Uważasz, że uczciwsze jest, gdy właściciel stu mieszkań płaci mniejsze podatki od pracownika w Amazonie?


Uczciwe jest ze kazdy placi tyle samo. Bo kazdy dostaje to samo. Ze ja
@gorzki99
Nie umiesz wykorzystać pieniędzy efektywnie, to nic nie kupuj.
Za służbę zdrowia każdy powinien płacić tyle samo, to osobny temat.

Jeżeli ktoś ma sto mieszkań to powinien płacić sto razy więcej od kogoś z jednym mieszkaniem, bo to obok tych stu mieszkań państwo buduje infrastrukturę, drogi, szkoły, światłowody, prąd, wodę, kanalizację, policję, straż pożarna itd.
Jeżeli ktoś ma sto mieszkań to powinien płacić sto razy więcej od kogoś z jednym mieszkaniem, bo to obok tych stu mieszkań państwo buduje infrastrukturę, drogi, szkoły, światłowody, prąd, wodę, kanalizację, policję, straż pożarna itd.


@cordianss: I placi. Za kazde mieszknie placi podatek gruntowy itp. Ma 100 to placi za 100. Ma 1 to placi za 1. Gdzie problem?

Tylko ze wy chcecie dowalic bardziej. Masz placic dlatego ze masz wiecej
@cordianss: w takim przypadku ludzie niebędą nic posiadać. Wszystko będzie wynajmowane. Samochody będą wynajmowane od zagranicznych podmiotów i to dotyczy wszystkich ruchomości. Gorzej z nieruchomościami ale też mogą to obchodzić np. Zglaszając dom jako stodoła itp.
@karhu Będzie się opłacało posiadać, bo wynajmujący i tak przerzuci podatek na najemcę.

Fantazja cię ponosi z tym obchodzeniem przepisów. Zagranicą takie systemy działają.
Przykładowo można wprowadzić zasadę, że każdy sam wycenia nieruchomość i dowolną osoba może ja odkupić za taką cenę.
Tak, bo podatek gruntowy to jest śmieszna kwota


@cordianss: To ja zmienmy. Wtedy dal mnie spoko.

Masz 1 to placisz za 1 masz 100 to placisz za 100. Ale Zlodziejstwem jest ze:

masz 1 to placisz za 1 a masz 100 to placisz za 100 PLUS dodatkowo placisz ze masz 100.
A skad sie niby bierze posiadanie (pomijajac spadek i wygrana w lotto)


@gorzki99: największe zyski są z kapitału, a nie pracy. Kapitał jest do tego znacznie mniej opodatkowany
@gorzki99 Podatek gruntowy jest od gruntu, a nie od mieszkania, a to mieszkanie generuje koszt dla państwa.

Nie wiem czego się czepiasz. Ja jestem za tym, żeby każdy płacił za usługi z których korzysta tyle samo.
Ktoś kto posiada dwa mieszkania powinien płacić dwa razy tyle podatku co osoba, która ma jedno mieszkanie.
Podatek gruntowy jest od gruntu, a nie od mieszkania, a to mieszkanie generuje koszt dla państwa.


Nie wiem czego się czepiasz. Ja jestem za tym, żeby każdy płacił za usługi z których korzysta tyle samo.
Ktoś kto posiada dwa mieszkania powinien płacić dwa razy tyle podatku co osoba, która ma jedno mieszkanie.

@cordianss: Ja place za mieszkanie 2 podatki. Owszem zgoda ze to smieszne kwoty. Jeden jest gruntowy a drugi nie
@gorzki99 Nie wiem do czego się odnosisz.
Jestem za podatkiem pogłównym, katastralnym itd.
Wszystkie podatki powinny być liniowe, ale jeżeli posiadasz więcej to płacisz więcej.

@Jin Bzdura, nie ma obowiązku gromadzenia kapitału w mieszkaniach i samochodach.