Wpis z mikrobloga

Podatki powinny być od POSIADANIA, a nie od PRACY.

Masz dom - płacisz kataster
Masz auto - płacisz co rok podatek od auta
Masz pracę to nie płacisz podatku tylko kupujesz dom i wtedy zaczynasz płacić.

Takie prawo rozwiązuje wszystkie problemy dzisiejszych systemów podatkowych.
- Opodatkowani są bogacze, a nie osoby, które chcą się dorobić.
- Dobra takie jak mieszkanie, samochód muszą być na rynku i pracować, bo inaczej generują koszta. Finalnie poprawi się rynek mieszkań.
- Podatki są proste i łatwo ściągalne
- Przedsiębiorstwa takie jak sklepy nie mogą uciekać z podatkiem za granicę i płacą go tyle co wszyscy

Czemu lewactwo tak bardzo chcę uniemożliwić ludziom awans społeczny i podatkuje dochód?

#konfederacja #bekazlewactwa #4konserwy #polityka
  • 42
Wszystkie podatki powinny być liniowe, ale jeżeli posiadasz więcej to płacisz więcej.


@cordianss: No to sie zdeyduj bo przeczysz sam sobie.

Albo wszyscy plaa tyle samo albo ci co maja wiecej placa wiecej. Wiec albo nie rozumiesz co mowisz albo trolujesz z premedytacja.
Podatek ma być liniowy, masz jedna nieruchomość to płacisz przykładowo 500zl, masz dwie nieruchomości to płacisz 1000zl.


@cordianss: kurla ale to jest to co ja caly czas pisze ze nie mam z tym problemu.

Problem mam z tym co lewaki chca wprowadzic. Masz jedno mieszkanie to placisz x ale masz wiecej mieszkan to oprocz tego ze ZA KAZDE placisz x to placisz jeszcze y bo masz wiecej mieszkan. Jedno mozna miec
@gorzki99 No to przecież nic nie pisałem o tfu progresji.

Podatek od wartości mieszkania ma sens, bo państwo dba o jego infrastrukturę, policja i wojsko go pilnują, a straż pożarna ugasi w razie potrzeby. Oczywiście kataster ma być na sfinansowanie gminy i rzeczy, które wymieniłem, a nie na jakieś 500+ czy inne złodziejstwa.
Podatek od wartości mieszkania ma sens, bo państwo dba o jego infrastrukturę, policja i wojsko go pilnują, a straż pożarna ugasi w razie potrzeby


@cordianss: Tak? No to mam wielka prosbe zebys mi wyjasnil.

Jak pisalem - kupowalem mieszkanie 10lat temu. za 60k. Teraz to mieszkanie na rynku jest warte 120k.

Nie powstala zadna nowa droga, policja nic wiecej nie robi, straz poarna ma do ugaszenia dokladnie tyle samo co 10
@gorzki99 Czy policja zarabia tyle samo? Czy straż pożarna i wojsko zarabiaj tyle samo? Czy pracownicy gminy zarabiają tyle samo?
Czy jeżeli za rok położą nowy asfalt to myślisz, że to będzie z pieniędzy z jednego roku?
Poza tym nie wierzę, że gmina nic nie zrobiła wokół twojego mieszkania, nawet jeżeli kawałek dalej wyremontowali drogę to jeżdżą nią ciężarówki, które dowożą wędliny i bułki do sklepu obok ciebie.

Ten kto ma więcej,
@cordianss: masz dużo racji, ale co do łatwości ściągania tychże podatków to nie byłbym tego taki pewien. Problem oczywiście w wycenie realnej wartości tychże dóbr stałych od których mają być ściągane - jeśli oddasz to jakimś urzędnikom to korupcyjne przewały na tym polu osiągną drugą prędkość kosmiczną
Poza tym nie wierzę, że gmina nic nie zrobiła wokół twojego mieszkania, nawet jeżeli kawałek dalej wyremontowali drogę to jeżdżą nią ciężarówki, które dowożą wędliny i bułki do sklepu obok ciebie.


@cordianss: Nie trailes :)
Ale niech bedzie po Twojemu - policja zarabia wiecej bo wzrosly pensje. Wzrosly tez podatki. Wiec ja place wiecej.

Moje mieszkanie sie nie rozroslo dlaczego wiec mam placic wiecej? Wzrosly koszta ogrzewania wiec place wiecej za
@gorzki99 Dla mnie to jest proste, gmina ma się utrzymywać z podatków od nieruchomości, kto inny ma finansować drogi, jeżeli nie właściciele mieszkań i domów? Jakie ma znaczenie kiedy kupiłeś to mieszkanie.

@dwaemu Każdy może sam sobie wyznaczać wartości nieruchomości i każdy może ja po tej cenie kupić, bardzo uczciwe.
Dla mnie to jest proste, gmina ma się utrzymywać z podatków od nieruchomości, kto inny ma finansować drogi, jeżeli nie właściciele mieszkań i domów? Jakie ma znaczenie kiedy kupiłeś to mieszkanie.


@cordianss: Czyli nie jest jasna. Ja caly zas mowie ze nie mam problemu z placeniem podatkow bo wiem ze maja cel (to jak sa wydawane to inna kwestia)

Nie rozumiesz jednej rzeczy. Kurla miras prosciej nie potrafie.

Moze skoro przykladu
@gorzki99 Gmina ma zebrać tyle ile potrzebuje, jeżeli wartości nieruchomości nieproporcjonalnie wzrosły to podatki można obniżyć.

Jeżeli chodzi o samochód to właściciel wyznacza wartość auta i każdy może je za tyle kupić. Jest to dobre z dwóch powodów:
- ciężarówka, która przewozi dwa razy więcej może dać gospodarce dwa razy więcej, więc drogie auto powinno być dobrze wykorzystywane
- Właścicielowi drogiego auta bardziej zależy na dobrych drogach, bo wjechanie w dziurę i
@cordianss: Jesus maria duchu swiety i inne takie. Czego Ty nie rozumiesz?

Wartosc auta sie nie zmienila. Z dnia a dzien nie wzrosnie. No chyba ze ktas se wymsi ze staje sie zabytkiem.

No i co z tego? Czy bardziej zuzywa droge? Czy panstwo musi niego bardziej dbac? No nie.. Ale wartosc wzrosla wie placiz wiekszy podatek. Nosz kutfa nie. TO nie jest normalne. Owszem - zaplacisz wiekszy podatek jak bedziesz
Każdy może sam sobie wyznaczać wartości nieruchomości i każdy może ja po tej cenie kupić, bardzo uczciwe.


@cordianss: znam ten pomysł, teoretycznie logiczny w praktyce trudny do przeprowadzenia a jeszcze trudniejszy aby się ludzie dali na niego namówić. Niestety.
@gorzki99 Ja chcę, żeby każdy sam wyznaczał cenę nieruchomości i płacił od tego podatek. Państwo ma zbierać tyle pieniędzy ile potrzebuje na utrzymanie infrastruktury, tu nie ma nad czym filozofować, jeżeli cena nieruchomości nieproporcjonalnie wzrośnie to podatek będzie musiał być procentowo niższy.

@dwaemu Domyślam się, co nie zmienia faktu, że jest najlepszy. Ja nie zakładam partii politycznej tylko pisze wysrywy na wykopie.
To trzeba skonstruować prawo tak, żeby działało. Rozumiem, że wtedy byłbyś za?


@cordianss: Dobrze rozumiesz. Tyko ze to prawo ma byc spawiedliwe. Nie moze karac kogos bo ten ktos ma wiecej. Tyle w temacie.

Samodzialanienprawa to podstawa. Ale jeszcze wchodzi w to rownosc. To ze masz wieej nieoznaca ze masz placc wiecej.

A i zeby byla jasnosc - ze mnie zadennprogrmista 15 k czy multimiloner. Wiec nie chodzi o to ze
Ja też tak uważam, dlatego powinny być dwa podatki pogłówny i kataster, ewentualnie jeszcze od samochodu. Wtedy każdy płaci za usługi z których korzysta.


@cordianss: NIe oraz sie ale gadasz bzdury. poglowny jaknajbrdziej ok. Ale kataster? Z dnia na dzien zminila sie warrosc (bo ktos se ta wymyslil) to za to co wzoraj plailes X masz dzisiaj placic 3x? Serio?