Wpis z mikrobloga

W sumie dobre pytanie, ja za dziecka ciągle zastanawiałem się, "Co by było jak by mnie nie było" ale jakoś już zapomniałem o tym i po prostu żyje i chce żyć jak najdłużej jak się da, nawet jak bym mógł to chciałbym zostać nieśmiertelny.

#ciekawostki #filozofia
  • 5
  • Odpowiedz
jak bym mógł to chciałbym zostać nieśmiertelny.


@aptitude: Do zupełnie odwrotnie niż ja. Chwilowość i przemijalność życia jest dla mnie uspokajająca, pozwalająca lepiej się nim cieszyć. Za żadne skarby nie chciałabym żyć wiecznie.
  • Odpowiedz
@aptitude: Będąc dzieckiem rozpatrywałeś problemy egzystencjalne? Niebywałe. Moje pierwsze filozoficzne przemyślenia dotyczyły religii, ale to dopiero w wieku 13 lat.
  • Odpowiedz
  • 0
Będąc dzieckiem rozpatrywałeś problemy egzystencjalne? Niebywałe. Moje pierwsze filozoficzne przemyślenia dotyczyły religii, ale to dopiero w wieku 13 lat.


@cooles: A co dużo rozmyślać o religii? Bóg został wymyślony przez ludzi, bo chcą jakiś sens mieć w życiu, bóg nie istnieje i przestań się tym zamartwiać, widziałeś np. kiedyś konia który rozmyśla o religii? :P
Człowiek to też zwierze, ale trochę więcej inteligencji ma od pozostałych zwierząt, dlatego wymyśliliśmy sobie boga.
  • Odpowiedz