Wpis z mikrobloga

Śmieszne jest to, dla ilu młodych ludzi, Ci patocelebryci to były jakieś autorytety albo ludzie którymi się "jarali". Moja kuzynka z chłopakiem lvl 18 jeździła nawet na te gale fame mma. W obserwowanych na IG cały zestaw #fagata #stuu #boxdel #dubiel - no i co z tego wyszło? Jaką wartość wnoszą te osoby, czego mogą nauczyć młodych ludzi? Kiedyś to człowiek miał za wzór Cristiano Ronaldo, jakiegoś EDa Sheerana i uczyłeś się od takich ciężkiej pracy, systematyczności, wytrwałości w dążeniu do celu. A czego mnie ma nauczyć:

a) Natsu - laska która zasłynęła z pokazywania dupy na kamerce +18
b) Linkiewicz - laska która zasłynęła z dania dupy w autobusie z murzynami i wciągała z ich kutang kryształ
c) Fagata - laska która wie z kim się przespać, żeby się wybić, zero moralności, pokazywanie dupy na każdym teledysku
d) Lilmasti - laska która prowadziła kanał o dildosach i roochaniu, a potem się od tego odcięła jak już się wybiła
e) Dubiel - latał po galerii handlowej z gołą dupą, bo to był "prank"

Często jest podobny schemat - wybić się na całkowitym upadku moralności, zrobić dramę, pokazać dupę, wkładać sobie dildosy - a potem gdy już efekt zostanie osiągnięty - odciąć się od tego, zmienić lekko nick i udawać ostoję normalności. Oczywiście moja kuzynka teraz ma tzw. "wyparcie" - niemożliwe że oni tacy byli. Już ogląda te tłumaczenie Dubiela i innych, że to na pewno nie tak (skoro tyle czasu się i emocji zainwestowało się w bezwartosciową patolę, to ciężko przyznać, że to był błąd i stracony czas).

Z drugiej strony gdyby wziąć sobie na wzór osoby ambitne, które coś osiągają - to by znaczyło, że samemu od siebie trzeba by też zacząć dużo wymagać, a to też jest problem.

Oczywiście ktoś powie - okay boomer. No spoko, ale upadek moralności w społeczeństwie to fakt - to postępuje jak wirus.

#pandoragate #wardega
Reiden - Śmieszne jest to, dla ilu młodych ludzi, Ci patocelebryci to były jakieś aut...
  • 55
@Reiden cumplu wypowiem się na ten temat zgnilizny moralnej. Jeszcze parę lat temu myślałem, że media są bardzo złe bo dają złe wzorce młodzieży. Że całe zło leży w złym i rozwiązłym przekazie z tv, internetu i tv. Myślałem tak dopóki nie zobaczyłem ilu followersów i kasy ma gówno typy walki freaków, pato streamerów, of gdzie kobiety wsadzają sobie dildo za pieniądze. Doszedłem do wniosku, że media głównego nurtu jest to wersja
@Merdarion_PL chyba chodziło o to, że laska prowadziła wyjątkowo udanego instagrama z dużymi zasięgami, a zasięgi miała bo miała hajs na podróże, drogie ubrania, kosmetyczki, medycynę estetyczną itp. A potem przez tego instagrama została zauważona. Gdyby nie miała hajsu z masturbacji na kamerkach to by nie dała rady się wybić
@Reiden Taka ciekawostką : słowo którego chciałeś użyć to "osławił/a" się, a nie zasłynęła. Zasłynąć znaczy zyskać sławę (pozytywny rozgłos ", zaś osławić się znaczy zyskać osławę - negatywny rozgłos. Osława jest dziś uznana za archaizm, a szkoda, bo jak zauważyłeś często to słowo mogłoby się przydać. Piętnowanie słowne negatywnych wzorców pozwala uniknąć w większym stopniu akceptacji społecznej dla tego typu działań ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Reiden: Gonciarz zrobił ten schemat na odwrót. Był znany i lubiany, robił quality content, trochę gadanych żartów do kamery, trochę podróży i na tym się wybił, a dopiero na końcu stał się patusem xD.
@Reiden: masz w pełni rację, to samo mówi moja ciotka która jest nauczycielką- gdy zaczynała pracę z uczennicami dało się pracować, teraz to najgorsze bydło i chłopaki im do pięt nie dorastają pod względem chamstwa. Zaś #!$%@? tych co się z tobą nie zgadzają wynika z tego, że sami siedzą pewnie w podobnym gównie po uszy i występuje jakiś syndrom wyparcia- to nie prawda że teraz jest źle, bo kiedyś też
dalej większość ludzie to idioci


@Kiedys_Mialem_Fejm: około połowa społeczeństwa jest poniżej przeciętnie inteligentna, w momencie gdy człowiek nauczy się plasować ludzi na krzywej Gaussa życie staje się o wiele łatwiejsze i mniej frustrujące
@Reiden Natsu nie zasłynęła z masturbacji przed kamerami, a wyciekło to dopiero jak była sławna. Linkiewicz kryształ wciągała później, jak była znana z #!$%@? kolegi. Dubiel zasłynął z debilnych pranków. Po dworze latał też z gołą dupą.