Wpis z mikrobloga

#wojna #rosja #rosjawstajezkolan

Właśnie obejrzałem sobie materiał andromedy o czołgu T-72 i zacząłem się zastanawiać czemu kacapy jeżdżą na tak starej konstrukcji.

Ciekawe, że przez 10 lat od rozpoczęcie produkcji istnieje 20? sztuk T-14 Armata
W 2015 r. zapowiedziano, że do 2020 roku miało zostać dostarczonych 2300 sztuk tych pojazdów, natomiast dwa lata później przewidywano już tylko zakup[8] 100 sztuk. W pierwszym kwartale 2020 wstrzymano prace rozwojowe nad silnikiem czołgu T-14, co przerwało prace nad jego wdrożeniem do bliżej nieokreślonego terminu[6][9]. 8 października 2022 roku zauważono pojedynczą sztukę T-14[10] w rejonie miasta Ługańsk podczas inwazji na Ukrainę.

Co się stanie jak ruscy wyjeżdżą ostatni BWP z placu na Syberii?
Przecież jedyne co mają to rezerwy sprzętowe po ZSRR, będą od Korei odkupować T 54?
  • 5
@Taiispiimapulber: T-90 to modernizacja T-72, zmienili numer ze wzgledu na sprzedaz zagraniczną. T-80 klepala w ZSRR fabryka w Charkowie. Bwp nie zastąpi czołgu. A T-14 to nie tylko problemy z silnikiem. Silnik najwieksza bolaczka, bo zrobili w ukladzie X, do tej pory byl jeden udany silnik w tym układzie, ktory nie sprawial problemów. Rolls-Royce raz zrobil taki. Te silniki maja jedną zaletę, duza moc w stosunku do wielkosci silnika. W efekcie
@analboss: Kamil Galeev napisał kiedyś, że za sojuza inżynier to był ktoś a dzisiaj w Rosji to jest frajer bez ambicji. Czytałem kiedyś pikaboo i ludzie, którzy tam pracują opowiadali co nie co. Pensje słabe, sprzęt i maszyny stare - ludzie sobie dogorywają za 20k rubli. Rosja utraciła bazę ludzką do konstrukcji i produkcji takich maszyn. Odtworzenie jest praktycznie niemożliwe przy takiej korupcji. Nawet w ZSRR tak nie kradli jak teraz.