Wpis z mikrobloga

Kto powinien płacic za notariusza? Wynajmujacy czy najemca? Wynajelismy nowe mieszkanie i wlasciciel chce zebym poszedl z jego umowa najmu okazjonalnego do notariusza i zalatwil oswiadczenie o poddaniu sie egzekucji, ja mam za to zaplacic. Dla mnie troche smieszne ze ja mam pokrywac koszt za cos co jest w jego interesie, jak z tym bylo u was? #nieruchomosci #wynajem #mieszkanie
  • 13
@ston4: Kwestia dogadania. Ostatnim razem ( a to bylo kilka lat temu) to sie dogadalem, ze wynajmujący to opłacil, ale też mialem lepsza pozycje negocjacyjną bo wiedzialem, ze potrzebuje w danym miescie mieszkać dokładnie rok i byłem w stanie zapłacić mu za to z góry.
@ston4: jeżeli na początku tego nie ustaliliście, a wynajmujący stawia to jako warunek wynajmu to już twoje zmartwienie. Jak nie przyniesiesz aktu to po prostu powie ci papa i poczeka na kolejnego.
@ston4 generalnie to kwestia dogadania, ale jak już najemca teraz robi problem o parę groszy to wynajmujący często rezygnują z takiego najemcy, bo takie stawanie okoniem to red flag, potem często pojawiają się problemy z regularnością płatności, jak są takie problemy na poczatku to najlepiej jak się rozejdźcie, obu to wyjdzie na dobre