Wpis z mikrobloga

Mireczki mamy tu jakiegoś szpeca od MS Access? Jestem zmuszony utrzymywać w pracy bazę, którą ktoś kiedyś zrobił i teraz przy każdej zmianie czegoś na serwerach odbija mi się to czkawką, bo wiecznie coś się w niej sypie... Krótko: Mam bazę MySQL utrzymywaną na serwerze. Na niektórych stacjach mam poinstalowane sterowniki ODBC do tej bazy MySQL. Użytkownik otwiera plik .mdb, ma tam utworzony interfejs do zmiany wartości w tabelach bazy, drukowania kopert itp. Wszystko działało jakoś... ale ostatnio zaszła konieczność zmiany adresacji wszystkich serwerów i komputerów w sieci... i teraz jest dupa. Muszę zaimportować na nowo tabele połączone, gdyż te obecnie mają przypisany zły adres serwera bazy danych. Sterownik ODBC oczywiście mam skonfigurowany poprawnie, test daje wynik pozytywny. Niektóre tabele pobierają mi się poprawnie, ale w większości dostaję komunikat "Nieudane wywołanie ODBC". I teraz mam problem, bo bez pobrania danych z tych tabel nic mi tam nie działa... Jakaś wskazówka?

#msaccess #access #odbc #mysql #programowanie (nie bijcie za tego taga proszę, ale to poniekąd zbliżona tematyka) #bazydanych #pomocy #mdb
  • 5
  • Odpowiedz
@WallyGator: jeśli na stacjach masz dsn'y odbc do mysql (obojętnie czy systemowe, czy plikowe) to w czym problem? wiele razy przerabiałem podobny temat u siebie (wraz z bujaniem się z accesami skompilowanymi do nieszczęsnego .mde) i nigdy problemu nie było po modyfikacji jedynie dsn'a. "nieudane wywołanie odbc" może wskazywać na mnogą ilość dsn'ów na stacji, a poprawienie tylko jednego, zmianę nazwy, a w źródle danych pozostawienie starej i pewnie jeszcze
  • Odpowiedz
@tomix: Dzięki za odpowiedź. Akurat DNSów nie ruszałem, zmieniły się adresy IP na stacjach + serwerach, przez co access próbuje połączyć się z bazą po starym adresie IP - ma tak ustawione na sztywno w samym pliku .mdb. W sterownikach ODBC na stacjach jest ustawiona już prawidłowa adresacja. Gdy próbuję na nowo zrobić tabele połączone to wyskakuje mi właśnie ten błąd. Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem ;)
  • Odpowiedz
@WallyGator: chyba trochę źle mnie zrozumiałeś ;) ja nie o DNS, ale DSN ;D DSN to konfiguracja połączenia ODBC ze stacji do bazy. Tam szukaj błędu i rozwiązania Twojego problemu.
  • Odpowiedz