Wpis z mikrobloga

Pochodzę z Żyrardowa. Studiowałem w #warszawa. Od dwóch lat pracuję w korpo i zarabiam 7500 brutto. Myślę nad przeprowadzka do #lodz, gdzie zarabiałbym 500 zł brutto mniej. Co o tym sądzicie? Z taka pensją wydaje mi się, że w Łodzi żylbym na o wiele wyższym poziomie niż obecnie.

#praca #pracbaza
  • 14
  • Odpowiedz
@Golfinho: Nie są tańsze, bilet miesięczny na komunikacje to poziom warszawski a jakość jest dużo niższa niż w waw.

Usługi typu restauracje i inne to praktycznie 1:1 poziom cen warszawskich jeśli porównujemy lokale na podobnym poziomie (gastromachina vs barn, jakieś piwa kraftowe uć/waw też ten sam poziom).
  • Odpowiedz
@Tulky: wiesz, w sumie nie wiem co Ci poradzic. Ja bym zostal - Lodz to troche umieralnia, wiec nawet jakbys tu i teraz mial lepiej, z perspektywy czasu mozesz zalowac bo perspektywy mniejsze.

No i tez pytanie co wolisz subiektywnie, bo Lodz jest jednak sporo mniejsza od Warszawy - wiekszosc ludzi woli nawet duzo mniejsze miasta, ale mnie np by cos na dluzsze mete chyba trafilo :D
  • Odpowiedz
  • 0
Lodz to troche umieralnia, wiec nawet jakbys tu i teraz mial lepiej, z perspektywy czasu mozesz zalowac bo perspektywy mniejsze.


@DryfWiatrowZachodnich: No niby tak. Tylko mnie na życie w dobrej lokalizacji w Warszawie i tak nie za bardzo stać. ¯\(ツ)/¯

To nie jest wybór pomiędzy Warszawa a Łodzią. A Warszawa z zarobkami 7500 brutto vs Łodzią z zarobkami 7000 brutto.
  • Odpowiedz
@Tulky: W Łodzi możesz w centrum miasta żyć za bardzo rozsądne pieniądze i mieć blisko do sklepów, restauracji i instytucji kultury. W perspektywie jak chcesz kupować mieszkanie to na pewno wyjdzie taniej za taki sam standard. Do tego możesz szukać/mieć robotę w Warszawie. W dobie częściowej pracy zdalnej nawet jak raz na jakiś czas będziesz musiał dojechać pociągiem to zajmie Ci to tyle samo czasu co znajomym z obrzeży Warszawy (
  • Odpowiedz
Z taka pensją wydaje mi się, że w Łodzi żylbym na o wiele wyższym poziomie niż obecnie.


@Tulky: ale to zalezy co w tym zyciu robisz.
Jak siedzisz na kompie calymi dniami to fakt, w Lodzi mieszkanie bedzie tansze.
Jak co tydzien latasz po samolotami na weekend to taniej mimo wszystko robic to z warszawy.
Jak nie wyobrazasz sobie zycia bez wyjscia do klubow i walenia szczura to znowu warszawa
Ale
  • Odpowiedz