Wpis z mikrobloga

I jeszcze jedna grafika. Warszawski ratusz podał liczbe 1 mln z wczorajszego marszu i 50k z marszu niepodległości. Zatem, uwzględniając różnice w długości obu marszów, na tarasie Marszu Niepodległości "gęstość" ludzi byłaby 21 razy mniejsza. Rzetelność PO jest taka sama jako TVPis.

#bekazlewactwa #4konserwy #konfederacja #bekazpodludzi #polityka
K.....o - I jeszcze jedna grafika. Warszawski ratusz podał liczbe 1 mln z wczorajszeg...

źródło: IMG_4711

Pobierz
  • 17
@Ktore_to_juz_konto: Ale co ty porównujesz? Długość trasy do przebycia? Rozumiesz, że w przypadku wczorajszego marszu całość zaznaczonej trasy była zajęta przez ludzi? Jak czoło doszło do Ronda Radosława, to na Rondzie Dmowskiego stali jeszcze ludzie, którzy nie zdążyli wyruszyć.

Czy tak było w przypadku Marszu Niepodległości?
@kielus: szczerze, to byłem na tym marszu i całe życie mieszkam w Warszawie i potrafię zobaczyć kiedy jest w #!$%@? ludzi - więcej niż po meczach czy koncertach wychodzących ze stadionu, który na krótkiej ulicy wypuszcza 40k ludzi. Widziałem ilu ludzi z flagami i naklejkami było e metrze, którym nie udało mi się dojechać do arkadii I poszedłem z buta w tłumie pomiędzy blokami. Możesz poszukać na mikro.
Ludzi było sporo
@moj_wykopowy_login: a twoje jedyne źródło to wpis noname z twittera, który na dodatek nie napisał ani slowa o centrum, ani o tym jak można interpretować te i ile takich nowych logowań jest zazwtczaj.

Ale tak, masz rację, nowych logowań bylo 1,2 mln, lokalsow było z 0,5 mln czyli w sumie 1,7 mln. 9 osób na metr kwadratowy marszu. Głupszego kolesia dawno na wykopie nie spotkałem.
@moj_wykopowy_login wiem bo byłem, chociaż nie mam punktu odniesienia bo nie jestem z Warszawy. Mocno mnie zainteresowała metodologia liczenia, bo to dla mnie niepojęte, że od kilku lat jest ten sam problem przy każdej większej imprezie. Zabawne, że obie strony barykady biorą się z rządzenie a ludzi porządnie policzyć nie potrafią.
@Ktore_to_juz_konto byłem na jednym i na drugim, ale zupełnie nie jestem w stanie oszacować ilości uczestników. Byłem też na największym koncercie Woodstocku - Kult w 2019 i wydaje mi się, że takie tłumy wymykają się naszej percepcji. Mam wrażenie, że wczoraj było więcej niż na marszu niepodległości, ale mniej niż na Kulcie. Tyle, że to tylko wrażenie i nawet nie musi być prawdą, a co dopiero próbować podawać jakiekolwiek liczby.