Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #minecraft

Rok temu zainstalowałem synowi na laptopie minecraft shiginima louncher, wersja chyba 1.4 lub 1.6.
Przez rok gra chodziła bardzo płynnie.
Po roku czy półtora nagle zaczęła masakrycznie się ciąć, postać chodzi bardzo powoli, są ogromne lagi.
Odpada argument, że laptop za słaby, bo przez rok chodziło świetnie.

* przeskanowałem dysk ssd w poszukiwaniu błędów - nic
* przejrzałem menedżera zadań - wszystko ok
* przeleciałem kompa malwarebytes, ccleaner - nic nie znalazł, a CC przeczyścił dysk
* 10 GB wolnego miejsca na partycji
* zainstalowałem minecraft jeszcze raz, bez usuwania profilu

Są nadal ogromne lagi, zarówno na świecie, który syn buduje ponad rok, jak i na nowym świecie.

To na pewno nie chodzi o ustawienia graficzne minecraft, bo wszystko jest na default.
Sprawdziłem z kompem córki i wszystko ma identycznie.

Co mogę jeszcze zrobić?
  • 47
  • Odpowiedz
@mam__pytanie: odpal to na normalnym kompie i będziesz miał na pewno odpowiedź czy soft czy sprzęt. Dajesz info że był ten soft na drugim pc testowany więc obstawiam że update jakiś z modami się pogryzł. Spróbowałbym inna wersję Minecrafta odpalić bez tego launchera na poczatek na obecnym pc
  • Odpowiedz
@mam__pytanie: Widzę dwie możliwości jeżeli chodzi o samego Minecrafta:

1) Kijowy piracki launcher z niespodzianką i może coś kopie krypto. Mogę polecić SKLauncher, na tym śmigałem zanim dałem Microsoftowi 100zł za przywilej grania online i łatwego korzystania z lepszych launcherów takich jak ATLauncher: https://skmedix.pl

2) Może po prostu gówniarz zaktualizował Minecrafta do 1.20 bo najnowsze = najlepsze, a fakty są takie że Mojang z aktualizacji na aktualizację pogarsza tą grę.
  • Odpowiedz
Może po prostu gówniarz zaktualizował Minecrafta do 1.20 bo najnowsze = najlepsze, a fakty są takie że Mojang z aktualizacji na aktualizację pogarsza tą grę. Jak nie dodają jakichś drakonicznych systemów moderacji bo Microsoft nienawidzi dobrej zabawy, to kompletnie udupiają optymalizację do tego stopnia że gra na modach to podstawa płynnej rozgrywki na słabszym sprzęcie.


@supra107: Nie ma za bardzo opcji, żeby w oficjalnym patchu były aż takie problemy. Nawet
  • Odpowiedz
@gomjeden ja #!$%@?ę, serio? 2023 rok ludzie dają dzieciom do grania kradzioną grę? To taki launcher może równie dobrze krypto kopać. @mam__pytanie sprawdź pastę na procku, daj więcej ramu, kup oryginał. Jak nowa ładowarka to sprawdź, czy moc jest właściwa. Może zasilacz ma za malo mocy.
  • Odpowiedz
ja #!$%@?ę, serio? 2023 rok ludzie dają dzieciom do grania kradzioną grę? To taki launcher może równie dobrze krypto kopać


@kasa: Tak tak, bo """kradziona""" gra = 100% koparka krypto albo i gorzej. Ja jakoś zawsze jak piraciłem Minecrafta to ani razu na coś takiego nie natrafiłem. Ale jak ktoś jest kaleką życiową to i kupując coś legalnie to zrobi sobie krzywdę.

Da się załatwić pirackiego Minecrafta tak że nie
supra107 - >ja #!$%@?ę, serio? 2023 rok ludzie dają dzieciom do grania kradzioną grę?...

źródło: vivaldi_2023-10-03_02-16-40

Pobierz
  • Odpowiedz
@supra107 odwoływałem się raczej do tego, że dostępność takiego Minecrafta jest natychmiastowa i nie kosztuje specjalnie dużo. Nie napisałem nigdzie, że pirat = 100% koparka krypto. To Twoje słowa. Ja zauważyłem tylko taką możliwość. Kilkanascie lat temu zajmowałem się reverse engineereigiem (też zawodowo). Nie będąc specjalistą w tym temacie nie można powiedzieć, że taki kawałek softu niewiadomego pochodzenia nie jest złośliwy, chyba że sam debuggerem przejedziesz od A do Z (co
  • Odpowiedz
  • 0
@kasa: @supra107 @Or3z @Leszcz_Bagienny @Blablablabla12321 @frutson @dktr @dawidpotok @le1t00 @lukiboss @dzem_z_rzodkiewki @Nutaharion @NewEpisode @gomjeden @Daddy2137 @OTyUjuBobrze @frutson @Elec @kiszczak @tab04

Dziękuję za zainteresowanie.
Część z Was pomija bardzo ważny fakt, pisząc o problemach ze sprzętem czy wątpliwej jakości launcherze.

Sprawa jest bardzo prosta. Wszystko śmiga idealnie.
  • Odpowiedz
@mam__pytanie: Czyli dokładnie to co pisałem, sprzęt nie rozpoznaje mocy zasilacza ( 3 pin we wtyczce ) i nie załącza wysokich taktowań. Typowe w dellu.
  • Odpowiedz
odpaliłem minecraft z włożoną baterią oraz z wyjętą baterią

Rezultat tez sam

Czy to możliwe, żeby to padnięta bateria spowalniała pracę laptopa?


@mam__pytanie: No nawet jeśli tak to raczej tylko kiedy jest włożona, bateria leżąca obok laptopa nie ma możliwości na niego oddziaływać.
  • Odpowiedz