Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #minecraft

Rok temu zainstalowałem synowi na laptopie minecraft shiginima louncher, wersja chyba 1.4 lub 1.6.
Przez rok gra chodziła bardzo płynnie.
Po roku czy półtora nagle zaczęła masakrycznie się ciąć, postać chodzi bardzo powoli, są ogromne lagi.
Odpada argument, że laptop za słaby, bo przez rok chodziło świetnie.

* przeskanowałem dysk ssd w poszukiwaniu błędów - nic
* przejrzałem menedżera zadań - wszystko ok
* przeleciałem kompa malwarebytes, ccleaner - nic nie znalazł, a CC przeczyścił dysk
* 10 GB wolnego miejsca na partycji
* zainstalowałem minecraft jeszcze raz, bez usuwania profilu

Są nadal ogromne lagi, zarówno na świecie, który syn buduje ponad rok, jak i na nowym świecie.

To na pewno nie chodzi o ustawienia graficzne minecraft, bo wszystko jest na default.
Sprawdziłem z kompem córki i wszystko ma identycznie.

Co mogę jeszcze zrobić?
  • 47
  • Odpowiedz
@mam__pytanie: czy zdjęcia zrobiłeś w taki sposób że włączyłeś grę, zminimalizowałeś ją i zrobiłeś zdjęcia? Jeżeli tak to niewiele nam to da bo przy minimalizacji pewna część zasobów zostanie zwolniona.
Musiałbyś podłączyć monitor, trzymać menadżera zasobów na nim a na ekranie laptopa mieć cały czas otwartą grę i próbować w nią grać. Wtedy byśmy widzieli co się dzieje jak gra rzeczywiście działa.
  • Odpowiedz
  • 0
@NewEpisode: rozumiem Twoje podeście, ale na moje potrzeby miał wystarczające parametry i przez wiele lat się sprawdzał. W Minecraft też przez ostatnie kilkanaście miesięcy można było płynnie grać.

@dktr czy da się to jakoś naprawić? masz więcej info na ten temat?

@OTyUjuBobrze Java
  • Odpowiedz
@mam__pytanie: Przecież nawet po wejściu do BIOS/UEFI pokaże czy poprawnie rozpoznał zasilacz. Menedżer zadań/wydajność w Win7 jest upośledzony i nie pokazuje nawet taktowania CPU które przy źle rozpoznanym zasilaczu w moim dellu zatrzymuje się na 600 MHz.
  • Odpowiedz