Wpis z mikrobloga

@TTedbundYY: jest to wynik braku wychowania, takie osoby są całkowicie zdolne do nauki na poziomie dobrym bardzo dobrym a nawet celującym ale albo nie potrafią zintegrować się z grupą i jej unikają albo mają jakieś problemy o których nie mówią. Sam tak miałem, okazało się że jednak jak się odrobinę zmusiłem do nauki to jednak te 5-6 wpadało a nie same 2.
Najczęściej dotyka to ludzi w rodzinach dysfunkcyjnych co mówi
  • Odpowiedz
@TTedbundYY:

Gorsze oceny biorą się z 3 rzeczy:
- gadasz na lekcji, nie uważasz
- olewasz nauke (w domu, jesteś zaniedbany)
- źle się zachowujesz. Majac kiepską opinię masz większe szanse na "przypadkowe" odpytanie

Wszystkie inne tłumaczenia to tylko usprawiedliwianie swojego nieuctwa.
  • Odpowiedz
@TTedbundYY:
Znaczy pytasz, skąd się bierze niska inteligencja u ludzi? Genetyka i środowisko. Z tym że środowisko może obniżyć, nie pozwoli się całkowicie rozwinąć czyjegoś potencjału. Zła dieta, stres, złe wychowanie, używki w ciąży, itp.
Niektóre z rzeczy co je opisujesz, też mogą być wynikiem cech charakteru, temperamentu, zaburzeń psychicznych czy nerwowych, autyzm, ADHD, depresja. Często też może dojść do niedotlenienia mózgu w trakcie porodu. Chorób w wieku dziecięcym.
P.S.
Kiedyś
  • Odpowiedz
@TTedbundYY @i-marszi no cóż, z identyczną zagwozdką borykałam się / borykam parę miesięcy temu, przede wszystkim ciągle zmienianie pracy bo w żadnej nie dawałam rady. U mnie nastąpiło niedotlenienie mózgu w trakcie porodu, dlatego też lekarz odrazu mi wypisał skierowanie na rezonans, które nic w sumie nie wykazało. Jak najbardziej na swój wiek (około 30) mam prawidłowo rozwinięty mózg, także tutaj myślę na te moje problemy wpłynęło to, jak byłam wychowywana i
  • Odpowiedz
@w0jmar: Gówno prawda. Są jeszcze predyspozycje, czyli potocznie zwany 'talent'.

Ja tak mam, że mam pod górkę ze wszystkim, przez co kompletnie nie przynosi mi satysfakcji ogarnięcie nowych rzeczy, bo wiem że komuś to zajęło o wiele mniej czasu niż mi. Bardziej mam już właśnie uczucie zmarnowania czasu, bo dało się to ogarnąć szybciej. Tym bardziej gdzie prócz 'przeciętnych' (czyli takich których np danego skilla łapali w kilka godzin) miałem znajomków
  • Odpowiedz