Wpis z mikrobloga

Ostatnio było wyjątkowo monotematyczno-akwarystycznie na moim tagu więc czas na post terrarystyczny. 2023 obrodził u mnie w młode Kinosternon baurii, czyli gatunek spełniający kryteria mojego wymarzonego żółwia z dzieciństwa- mały i atrakcyjnie ubarwiony ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mam ogromny sentyment do żółwi, gdyż moimi pierwszymi egzotycznymi gadami, jak zapewne w przypadku wielu polskich terrarystów, były Trachemys i ogromnie mi szkoda, że Kinosternon są tak rzadkie w terrarystyce. Nie mówiąc już o tym, że każda osoba mnożąca ryby doceni możliwość spożytkowania odpadu hodowlanego w pancernych żołądkach żółwi!

#akwarystyka #zwierzyniecpapji #terrarystyka
Pobierz Papja - Ostatnio było wyjątkowo monotematyczno-akwarystycznie na moim tagu więc czas ...
źródło: 382635550_655032390135485_2758485632993691682_n
  • 8
Testudo horsfieldii


@Zbyszek_Kudriawcew: stepówki były tak często przywożone ze wschodu czy kupowane od wschodnich sprzedawców na bazarach, że nawet kiedyś częściej się je nazywało "żółwiem rosyjskim" niż stepowym
@kartofel: w przypadku ryb to niemożliwe do policzenia co do ilości sztuk, Kinosternon w 2023 trafily na CITES więc tutaj młode zgłaszam do PIW i potem rejestruję w starostwie
@Papja pytałem raczej nie o jakieś formalne zobowiązania, tylko poprostu ile trzymasz tych różnych zwierzaków? Szacunkowo 500? 1000 osobników?
Pamiętam kiedyś chwaliłeś się fajnymi żabami. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kartofel: w przypadku płazów i gadów to w tym momencie będzie łącznie mniej niż 50 osobników. Jak jakieś płazy się rozmnożą to wtedy nagle ta liczba może być 10x taka :P. U ryb nie wiem nawet jak oszacować, nawet nie mam zliczonej listy wszystkich gatunków w tym momencie
nawet nie mam zaliczonej listy wszystkich gatunków w tym momencie


@Papja haha, jeśli kiedyś pochylisz się nad tematem, to wołaj. Jestem ciekaw, twojego "hobby"