Wpis z mikrobloga

Shalom Moi Drodzy,

Po pierwsze - miłej soboty.
Po drugie - przypominajka, aby pójść na wybory. Rzucić kością (jak wypadnie PiS to rzut powtórzyć) i rozmyć głosy starych dziadów.

Po trzecie - właśnie do mnie dotarło, że w sumie nie miałbym nic przeciwko, aby głosować można było jedynie w przedziale 18-65.
Nikt emerytom krzywdy nie zrobi w myśl zasady "umów dotrzymywać". Zarabiałeś 20 dolarów za komuny, ale emerytura po przeliczeniach Ci się należy? Święte prawo. Ale na emeryturce już nie głosujesz, daj szansę Młodym zadecydować o swoich kolejnych dwóch, trzech dekadach.

Po co nam głosy starych bab i dziadów, którzy - statystycznie - zaraz będą żreć piach?

- Widzisz Młody, ja na tych zagłosuję, bo będzie średnia hawajska dla każdego!
- Ale Panie Starszy, Pan jutro umiera, zanim ustawią przetargi pod "mamę z tatą", żeby swojaki zarobiły na cieście z serem - to Pan nawet tej pizzy nie zobaczysz, a kasa przepalona...
- Hehe, Młody, długopisik robi brrrr........

Trochę jak z LEGO, 3-99 i smutnastarszazaba.jpg

Pokój z Wami.

Wydaje mi się, iż #niepopularnaopinia - a także #wybory i trochę #ekonomia #demografia
  • 12
@gorzki99: Polina praktycznie nie głosuje. W USA gdzie polskie korzenie ma ponoć 9 mln ludzi w 2019 głosowało 29,5k
Enigracja z Europy zachodniej często jest rotacyjna, wracają do kraju po kilku latach.
Ogólnie ludzie którzy na stałe wyjechali z Polski i nie mają zamiaru wracać a głosują na wyborach to marines
@LaurenceFass: no jak najbardziej, ja też jestem za Politeją (trochę w myśl klasycznego Pareta - 20% powinno w sobie skupiać 80% głosów i siły politycznej) i odpowiednie przeliczniki, ale do tego (raczej) nie dojdzie.
Ot, marzenia. ¯\(ツ)/¯
@Kalosz667: Nie zrozumiales mnie do konca. Mnie nie interesuje czy to margines czy nie. Mnie interesuje dlaczego ktos MA PRAWO wybierac mi rzad samemu nie ponoszac konsekwencji wyboru. Tylko tyle.
Po trzecie - właśnie do mnie dotarło, że w sumie nie miałbym nic przeciwko, aby głosować można było jedynie w przedziale 18-65.


@patryk_66 idealnie byłoby 20-65
@gorzki99: bo nie mają nawet możliwość tego sprawdzić. Teoretycznie po rozliczeniu podatkowym.
Ale są osoby stale nie pracujące czy emeryci i jak im udowodnisz czy spędzają co najmniej pół roku w Polsce? Chcesz większego zamordyzm aby rząd sprawdzał bilety kto kiedy wyjechał i wrócił?
@Kalosz667: Jednyne co chce to to zeby ktos nie mieszkajacy w pl nie wybieral mi rzadu. Tyle. Serio za duzo chce?

Jest multum osob ktore mieszkaja za granica, pracuja tam i nie maja zamiaru wrocic. A maja prawa wyborcze. I wybieraja mi kto bedzie mna rzadzil podczas gdy sami nie doswiadcza konsekwencji wyboru. To jest normalne?
@gorzki99: nie jest to normalne i zgadzam się z tobą co do zasady że osoby żyjące na stałe poza granicami nie powinny głosować. Problem w tym że rząd nie ma bazy danych aby sprawdzi czy dana osoba faktycznie żyje "na stałe" za granicą. W każdej z istniejących (np płatnicy podatku pit) są wyjątki.
Więc rząd musiałby utworzyć "rejestr osób zycacych na stałe za granicą" "no bo skoro chcecie żeby oni nie
aby głosować można było jedynie w przedziale 18-65


@patryk_66: A co ma do tego wiek? Liczy się przede wszystkim wiedza. Możesz być wykształconym, nieźle zarabiać, prowadzić biznes, interesować się ekonomią i polityką, a zostaniesz przegłosowany przez niepiśmiennych użytkowników Wykopu, Jarriego czy innego trolla.