Wpis z mikrobloga

Opel Astra H 2004 1.6 z gazem.
Samochód dziwnie się zbiera przy ~50km/h miga check engine, po zdjęciu nogi z gazu check nawet się nie świeci. Po podpięciu komputerka (jakiś tani chiński) nawet nie znajduje błędu. Jakieś pomysły co to może być, czy wróżenie z fusów?
W lutym wymieniane cewki i świece po tym jak nie robił na jeden cylinder. W ciągu ostatniego miesiąca wymieniony reduktor i wtryski gazu.

Poleci ktoś mechanika w Krakowie, najlepiej Prądnik Biały?

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #opelastra #krakow
  • 23
  • Odpowiedz
@Tosiek14: tam nie ma przypadkiem jednej cewki?
U mnie w takiej samej konfiguracji migający check engine i zmulanie auta miałem, gdy kody błędów z metody „gaz-hamulec” wskazywały na wypadanie zapłonów. Kody błędów rozszyfrujesz tutaj:
http://astra-3.pl/ecn_search.php
Komputer u mechanika nic nie pokazywał.

Co ciekawe, cewkę wymieniałem 2 razy, o dziwo zawsze zaraz po wymianie świec. Wiec albo coś tam spieprzyłem przy okazji, albo te cewki były takie delikatne.
  • Odpowiedz
  • 0
@tegie @BeatsByDre Wtryski gazu były wymieniane, bo przez nie miało być wypadanie zapłonów. Cewka wymieniona w lutym.

Metoda gaz/hamulec pokazuje błąd ECN130000

Jutro jadę do mechanika, zobaczymy co powie. Mam nadzieję, że nie będzie to kosztowało milion monet, bo ten gruz gnije :/

W każdym razie dzięki każdemu kto się udzielił w wątku.
@rybeczka @kone @trzaichlac69 @kupczyk @sberatel
Tosiek14 - @tegie  @BeatsByDre  Wtryski gazu były wymieniane, bo przez nie miało być ...

źródło: temp_file3126759419761108375

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tosiek14 zobacz czy nie masz #!$%@? świec i kabli. U mnie wymiana na NOWE świece, kable i aparat zapłonowy pomogła, chociaż świece dobrane wg. katalogu były gorsze niż dobrane przez pana ze sklepu Automoto.
  • Odpowiedz
@Tosiek14: migający check to w tej chwili wykryty missfire.
Dziwne bo błąd powinien zrzucić każdy czytnik.

Użyj czegoś specjalizowanego - Opcom, albo chociaż jakiś Bosch czy Delphi.
One lepiej działają.

Kiedyś Ci ten Twój diagnoskop odczytywał błędy w tym samochodzie?
Odepnij jakiś czujnik (lambdę, przepływomierz czy coś), odpal na chwilę silnik i sprawdź czy w ogóle jakikolwiek błędy pokazuje.
  • Odpowiedz
Co ciekawe, cewkę wymieniałem 2 razy, o dziwo zawsze zaraz po wymianie świec. Wiec albo coś tam spieprzyłem przy okazji, albo te cewki były takie delikatne


@tegie: ja w innym samochodzie raz tak miałem że wymieniłem świece na nowe i nagle samochód zaczął przerywać przy przyśpieszaniu, dopiero jak wymieniłem cewkę i przewody to zaczął jeździć xD pewnie wystarczyła wymiana jednego albo drugiego ale już mi się nie chciało bawić w zwracanie
  • Odpowiedz
Samochód dziwnie się zbiera przy ~50km/h miga check engine, po zdjęciu nogi z gazu check nawet się nie świeci.


@Tosiek14: a to dziwne bo usterka wygląda na wypadanie zapłonów lub spalanie stukowe (a wtedy tylko miga).
  • Odpowiedz
  • 1
@rybeczka: @kone @trzaichlac69 @kupczyk @sberatel @trzaichlac69 @BeatsByDre @tegie @kupczyk @miiihau @PAST @hellfirehe @Loginconajmniej4znaki @czlowiek-z-bagna @aarahon
Byłem u mechanika i wyszło na to, że przewody gazu są "słabo zamontowane", i od drgań poluzował się na jednym z wtryskiwaczu, układ był nieszczelny i dlatego źle szło i na gazie i na benzynie. Więc z jednej strony fajnie, że to nie żadna awaria a z drugiej lipa, bo muszę wracać do ludzi od gazu
  • Odpowiedz