Wpis z mikrobloga

@Defined: Cena ropy na rynkach rosnie, zlotowka jest slaba, cytujac osrajtka "nie mozna obnizyc cen bo by sasiedzi wykupili cale paliwo"

I teraz wchodzi on, caly na bialo - game changer: mister WYBORY.

I nagle wszystko sie da :D
@Defined: jak nie dopłacają to obajtek z pinokiem ruchali nas na cenach od dwóch lat

wybierz co wolisz niegospodarność dla politycznego kapitału czy świadomość że pajace okradają nas od dwóch lat aby dać patologii
Pytanie jest takie, czy Orlen po prostu obniżył marżę do normalnego poziomu jaki był przed wojną, ale dalej zarabia?


@Defined: IMHO? Nope.

Jedzie pod kreska. Czerpie z zapasow strategicznych.
@Bad_Wolf: Konsumenci są urobieni i oczekiwali podwyżek cen, więc koroporacje jak i spółki paliwowe wyszły na przeciw ich oczekiwaniom i te ceny podniosły. W ciągu ostatnich lat taki był trend wszędzie, na całym świecie.
@gorzki99: Są dowody na to czerpanie z zapasów strategicznych? Bo widziałem takie info na wykopie, a chciałem zweryfikować ostatnio pojawiające się informację jakoby Orlen dopłacał do interesu w ostatnim czasie.
@Defined: Miras Ty serio pytasz o dowody? Pisowskiej spolki ktora nie wpuszcza NIK-u? Prezes tej spolki wszystko zawdziecza karakanowi. Skad chcesz miec dowody?

Nie rob se jaj :P To jest cos jakbym ja cos ukradl a Tys mnie zapytal czy cos ukradlem :DD

Czerpanie z zapasow strategicznych to niby nie to samo co doplacanie - no ale kiedys te zapasy trza bedzie odnowic co nie?
no to skoro nie ma dowodów, to czemu każdy gada, że Orlen korzysta z tych zasobów? W takim razie ci, co powtarzają tę informację niczym się nie różnią od obsrajtka


@PodniebnyMurzyn: Bo wiekszosc potrafi liczyc? I korelowac fakty?

Tae fakty jak:
-cena ropy na rynkach
-wartosc zlotowki
-ilosc ropy
itp
@Defined: wszystkie swoje zapasy kupione po niższej cenie rzucili na rynek i liczą że nikt im nie odmówi dostaw a ceny surowca za bardzo nie wzrosną lub że ludzie zrozumieją że cena pójdzie o złotówkę do góry po wyborach.
no pytam o dowody


@Defined: Jak grochem o sciane - JAK MASZ DOSTAC DOWODY JAK SPOLKA NIE WPUSZCZA KONTROLEROW NIK-u?

Wyczarowac Ci je mam??? Sami maja sie przyznac?

Dlaczego nie wpuszcza?
@gorzki99 dlatego pytam o marżę i o to, czy Orlen miał gigantyczną mażę, kilka razy większą niż przed wojną i teraz ją po prostu obniżył, ale dalej zarabia, tylko mniej?
No i czym są zapasy strategiczne i kiedy można ich użyć, to jakaś ustawa definiuje?
@Defined: Kiedys to se nawet liczylem. IIRC to bylo na przelomie roku jak VAT mial wrocic

Cena ropy w ARA vs cena ropy w hurcie (hurtowo to orlen jest monopolista). I jeszcze uwzglednilem kurs zlotego.

Teraz mamy WYZSZA cene, NIZSZY kurs. Chce Ci sie to policz - podaj wyniki to podyskutujemy. Odniose sie. Mi sie nie chce szukac.

Mi wystarcy korelacja. Nie ma bata zeby przy takiej cenie i takim kursie