Wpis z mikrobloga

@Wykopaliskasz policja egzekwuje prawo, no kto by pomyślał, jak oni mogą! Po to się ustala przepisy, żeby był porządek. Jadę rowerem, to trzymam się DDR, albo CPR, albo jezdni. nie widzę problemu ani powodu, żeby pchać się na chodnik. No chyba że po to, żeby sobie kolejne problemy robić z przejeżdżaniem na przejściu dla pieszych jak ta kobieta w 3:30. Jechałaby jezdnią, to nie miałaby tego problemu wcale.
Po to się ustala przepisy, żeby był porządek.


@jutubowy_kot: Przepisy są ustalane dla ogólnego przypadku i nie w każdej sytuacji przestrzeganie ich ma taki sam sens. W omawianym filmie, szczególnie w przypadku jazdy po chodniku: droga dwujezdniowa, dlatego samochody często przekraczają prędkość, wyprzedzają się - Co tu jest bezpieczniejszą sytuacja? Rowerzysta na jezdni, czy rowerzysta na chodniku, nawet jeśli pojawią się piesi? W tym samym miejscu, jeśli koniecznie muszą, już lepiej,
@Wykopaliskasz ale fikołki robisz, typowo polskie: „nie będę przestrzegał przepisów, które mi na mój chłopski rozum nie pasują”. Choćbyś i książkę swoich argumentów tu pisał, to policja słusznie wlepiała mandaty. Jakby tak każdy sobie siedział i kminił gdzie by tu sobie przepisów nie przestrzegać, to byśmy mieli ulicę pełne nieprzewidywalnych uczestników ruchu (w sumie już trochę mamy takich jak ty).
@jutubowy_kot: To nie są żadne fikołki, tylko normalna dyskusja. Nauczyłeś się jakiegoś głupiego hasełka i używasz go zamiast podjęcia odrobiny wysiłku normalnej rozmowy.

Przepisy się zmieniają. To nie jest jakiś dogmat narzucony z góry spisany przez mesjasza. Jeśli jakieś są przestarzałe lub po czasie zauważy się, że są źle skonstruowane, nie dość precyzyjne, to się je zmienia. A żeby do tego doszło, to trzeba o tym rozmawiać.
@Wykopaliskasz za bardzo wierzysz w swoją wyjątkowość i posiadanie racji, właśnie ty uważasz się za tego, który widzi więcej niż inni i powinno się zmienić przepisy pod twoje myślenie. To jest typowe zjawisko w naszym kraju, nic nowego. Spróbuj jednak zrozumieć sens istniejących przepisów, bo nie są one takie złe, a wręcz właśnie dobre. Powtórzę to, co zawsze: to nie problem jest z przepisami w kwestii bezpieczeństwa, tylko w podejściu do nich
@jutubowy_kot: Piszesz długi komentarz, a już w pierwszym zdaniu, i ciągniesz to przez kilka linijek, ponownie dajesz głupi komentarz (atak), po którym odechciewa się czytania dalej. Ponownie, ja nie wierzę w żadną swoją wyjątkowość, ani w to, że tylko ja posiadam rację, ani w to, że widzę więcej niż inni i że powinno się zmienić przepisy pod moje myślenie. Ja argumentuję swoją wypowiedź. To jest standardowe działanie podczas normalnej rozmowy, a
@Wykopaliskasz człowieku, lejesz wodę w swoich komentarzach od góry do dołu i sam wytykasz to mnie. Twoje „argumentacje” to właśnie wywody chłopskiego rozumu. Można spokojnie usunąć twoje 2 ostatnie komentarze, bo zupełnie nic nowego w nich nie piszesz, tylko samo jęczenie. Przestawiłeś się z tematu BRD na temat prowadzenia dyskusji, ale zachowujesz swój bardzo nieprzystępny styl - czego ty w ogóle chcesz? Wygrać na liczbę napisanych znaków?
Można spokojnie usunąć twoje 2 ostatnie komentarze, bo zupełnie nic nowego w nich nie piszesz


@jutubowy_kot: Dokładnie tak jest. Te dwa komentarze w ogóle nie powinny się pojawić. Są odpowiedzią na Twoje psucie dyskusji. Zamiast ich pisać, od razu powinienem Cię zablokować, żebyś nie zaśmiecał wątku. Po prostu uległem manipulacji, o której sam wyżej napisałem i dałem Ci się wciągnąć w głupią dyskusję nie na temat. Poza tym i tak nikt