Wpis z mikrobloga

@DzikuDziczyzna co proponujesz dla mnie w takim razie? Mam na oku jeszcze Asics Novablast 3. Coś tam sobie biegam, staram się 3x w tygodniu dystanse krótkie 5-7-10 km różnie. Biegam wydaje mi się dużo na śródstopie. Aha, no i dlaczego te modele? Bo waga wynosi 92 kg i ostatnio dowiedziałem się, że Asics gel flux 6, które mam to obuwie kompletnie nie dobrane do mojej masy. 188/92
@Oticzek to buty z vinted
@mordoczlowieku: ja w tych hokach miałem ponadciągane achillesy i wszystko w okół pięt. Ale to chyba zbyt duży przeskok w dropie bo około 4-6 mm różnicy z wcześniejszymi. Pokusiłem się na amortyzację (waga 95+).

Ogólnie to nabawiłem się ostróg i bieganie z pięty jest bolesne a ze srodstopia wymagające.

Jak masz silną stopę i brak przykurczy w taśmie tylnej to spokojnie dasz radę.

Teoretycznie jak masz zdrowy i dobrze wzmocniony układ
@mordoczlowieku: hej, raczej bym się tego nie bał. Minusem Hoka jest ich żywotność; pianka bazuje na starowince EVA, zatem chętnie się odkształca po 300-400km. Bondi to raczej wybór dla klepaczy kilometrów, którzy w tygodniach, gdzie objętość przekracza 120km chcą sobie trochę ochronić nogi.
Biegając 30 km w tygodniu, niezależnie od wagi, to większość nowych butów (mam na myśli obecną technologię) spokojnie Ci wystarczy. Jeśli podoba Ci się design Hoki, to polecałbym
@Oticzek kurde, ale wyczerpująco odpisałeś! Dziękuję! Sprawdzę mizuno - może uda się je dostać, tym bardziej, że mam mizuno daichi 7 i jestem zadowolony. kuszą mnie też te NOVABLAST 3. Generalnie przymierzę się do każdego z modeli, które opisałeś. A zapytam jeszcze o markę Brooks i model levitate 4 - kojarzysz, jakieś odczucia? Sprawdzałem jeszcze Asics Gel Cumulus 24 - ale tu nie wiem co myśleć…
@mordoczlowieku: Myślę, że Novablasty będą bardzo spoko. Coś zmieniło się pomiędzy wersją 2, a 3 i nie mogę sobie przypomnieć co to było. A kojarzę, że nie chciałem trójki; polowałem na 2 - nie mogłem dostać w swoim rozmiarze i ostatecznie trafiłem na WaveRidery i już o Asicsach zapomniałem :D Niektórym osobom w Novablastach przeszkadza wysepka pod palcami; jeśli masz łatwość łapania odcisków, to pewnie to będziesz musiał wziąć pod uwagę.