Wpis z mikrobloga

#programista15k

Cześć Wykopowicze! Potrzebuję Waszej rady. Tworzę aplikację mobilną dla mojej ulubionej fryzjerki do której chodzę już 5 lat. Niedawno otworzyła swój własny salon fryzjerski a ja postanowiłem pomóc jej stworzyć prostą aplikację do zarządzania klientami.
Aplikacja ma umożliwiać Pani fryzjerce zarządzanie listą klientów, dodawanie/edycję klientów oraz wysyłanie automatycznych powiadomień dzień przed wizytą. Wraz z czasem rozbudowanie o dodatkowe funkcję według jej widzimisię. To moje pierwsze zlecenie od osoby prywatnej nie z pracy etatowej i nie jestem pewien jak wycenić moją pracę.
Mój pomysł był taki, że póki Pani fryzjerka korzysta z tej aplikacji strzyże mnie za darmo ale zastanawiam się czy nie lepiej byłoby ustalić konkretną cenę. Czy macie jakieś porady lub wskazówki jak wycenić moją pracę i tę aplikację? Dzięki z góry za wszelkie sugestie
  • 23
@justNone: tak dla Twojej informacji ile może to zająć czasu - żeby miało to ręce i nogi, działało znośnie na telefonach itd. to nikt tego nie zrobi poniżej 20k, pani chyba cie wyśmieje jak usłyszy ile to kosztuje xd
@glos_zenady: @programista15cm To raczej jakiś hobbystyczny projekt, bez przesady. Ogólnie takie rzeczy jak wycena to się ustala przed rozpoczęciem pracy. Jak już zaczałeś to nie celuj zbyt wysoko żeby cokolwiek dostać i tyle. Weź pod uwagę ile ona zarabia, ilu ma klientów, jakie zyski będzie miała z tej twojej aplikacji, jaki jest poziom profesjonalizmu, skomplikowania twojej apki i ile na to poswięciłeś. Spróbuj to jakoś wycenić żeby nie było niezręcznie xd
@wafel93: trochę się zgodzę, jednak według mnie powiedziałem jej 3-4 wizyty za free i jesteśmy ugadani. Jednak opinia bardziej doświadczonych osób również się liczy
@AnonimoweLwiatko: chlopie mówimy o hobbystycznej budowie samochodu. Rozumiesz ze to nie będzie seyjna dacia, ale still wycena przekroczy 20k licząc studenckie dniowki. To są tygodnie pisania.


@programista15cm: Mówimy o małym projekcie który gościu wycenił na 3-4 darmowe wizyty u fryzjera. Zakładam, że z gotowca podobnej stronki czy apki weźmie, pozmienia pare rzeczy, doda te powiadomienia i gitara. Raczej nie będzie się bawił w pisanie profesjonalnej apki od zera za taką
Wiecie nie jestem debilem XD, posiadam słaba pracę etatowa, która chce zmienić jednak rynek pracy dla juniora wygląda jak wygląda. Nie brakuje mi umiejętności. Podchodzę do tego profesjonalnie. Jednak nie ma pojęcia w jaki sposób wycenić tak mały projekt
@justNone: A nie możesz takiej apki zrobić na zasadzie miesięcznej/rocznej subskrypcji w modelu saas? Może znajdziesz innych klientów, a pani fryzjerce za feedback i testowanie na produkcji dasz dożywotni rabat, albo za darmo? Patrzyłbym pod takim kątem żeby apka zarabiała sama na siebie, a może była dodatkowym ładnym źródłem dochodu.