Wpis z mikrobloga

@Tommy__: Widziałem ten obrazek milion razy i dopiero teraz zauważyłem, że on tam przejeżdża koło cmentarza xD Pasuje do mądrości płynącej z tego tekstu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Nie zagłosujesz na Konfederację, bo ich polityk pewnie po jakiejś głośnej sprawie powiedział coś pod publikę np. Skrytykował prawo drogowe? Gratuluję dokonywsnia wyborów na podstawie racjonalnych argumentów analizie programu itd. ????
I żeby było jasne - mało mnie interesuje na kogo głosujesz, chodzi mi o samą argumentację "nie zagłosuję na nich, bo jeden polityk coś powiedział.
  • Odpowiedz
@baca1992: Tak, jeden z powodów, że nie zagłosuję na nich to, że doszłoby do pogorszenia statystyk wypadków na drogach. A duży czas spędzam za kółkiem, podróżując niekiedy także z członkami rodziny czy z dziewczyną. Nie mam ochoty aby zamiast kodeksu drogowego na drogach zapanowała ,,wolna amerykanka".
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@topek-nh są wypadki. Nikt nie stworzył jeszcze udoskonalenia, które ograniczy wszystkie wypadki, ale powstała masa udoskonaleń które ograniczyly wypadki i śmiertelność. Pasy bezpieczeństwa, automatyczne hamowanie, ABS, rozprowadzanie energii w momencie wypadku, to są wszystko wynalazki, które zmniejszyły dotkliwość wypadków o kilka %. Ale jak się je pozbiera razem do kupy to dają znakomite rezultaty.

Likwidowanie ograniczeń prędkości w znaczący sposób zwiększy intensywność wypadków
  • Odpowiedz
Jeden z zasadniczych powodów czemu nie głosuję na Konfederację.

@Adamfabiarz: a na kogo? Bardzo proszę zacznij odpowiedź od skrótu partii bez owijania w bawełnę. Argumentacji jak najbardziej chętnie wysłucham, ale niech wypowiedź zaczyna się od partii.
  • Odpowiedz
@topek-nh: Tak się składa, że ,,brak ograniczeń na niemieckich autostradach" to pół-prawda, a pół-mit. Właśnie trwa intensywna dyskusja o wprowadzeniu ogólnokrajowych ograniczeń do 130 albo 140. Sam brak ograniczeń w Niemczech to pieśń minionego stulecia, który powstał w czasach, gdy auta i tak nie rozwijały takich prędkości, a natężenie ruchu na Autobahnach było wielokrotnie mniejsze; a później na przełomie XX / XXI podtrzymywane dla lobby samochodowego, które jakoś chciało tym argumentować
  • Odpowiedz
@Olek0808: Nie będę reklamować partii na którą głosuję, ponieważ nie przyglądam się aferze na A1 i co wokół niej z powodów politycznych. Jak chcesz, możesz prześledzić moją historię wpisów, plusowania, zakopywania, i na tej podstawie stworzyć sobie obraz na kogo głosuję.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: właśnie sprawdziłem i ponad 70 procent jest bez ograniczeń. Teraz porównaj lata wcześniejsze do statystyk z PL . Tyle to ma wspólnego co zakaz posiadania noża w Londynie
  • Odpowiedz
Nie będę reklamować partii na którą głosuję, [...]

@Adamfabiarz: Znalazłem - głosujesz na PiS. Jednym z zasadniczych powodów czemu nie głosuję na PiS jest drastyczny wzrost podatków co jest dla mnie ważniejsze niż opinia dwóch posłów na temat prędkości na drogach (i żaden postulat o tym nie został dodany do programu).
  • Odpowiedz