Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #skladamkomputer #komputery

Siemka, ostatni juz chyba raz dodaje wpis w tym temacie. Po wielu zmianiach, przemysleniach i poszukiwaniu zrobilem kolejna liste podzespołow do nowego kompika. lista - https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1119298 No i najwiekszy teraz mam problem z tym czy brac ta karte graficzna czy mozne przeniesc sie na cos slabszego w stylu 3060 ti. Nie jestem koneserem grania na ultra grafice, ani nie ogrywam najbardziej wymagajacych gier na swiecie. Gram w najbardziej oklepane gry i nie mam zadnego problemu zeby grac na srednich ustawieniach. Sprawdzalem na roznych kalkulatorach ze ten procesor po prostu jest za slaby na ta karte graficzna przez co ona nie bedzie dawala tego na co ja po prostu stac. No i mysle czy brac ta karte czy moze o 800 zloty tansza karte ktora wedlug roznych stron idealnie pasuje pod ten procesor.
  • 13
@10129: Ceny i tak sie pozmienialy, na poczatku chcialem zmiescic sie w 5,5k a i tak juz teraz wychodzi 7k. Montaz 200 zloty bo sam wiem ze wiecej nerwow i stresu mi na tym wyjdzie niz wydanie 200 zloty na to. Dysku nie wrzucilem tam bo mam w starym kompie m2 1tb wiec nie potrzebuje. Chce zamknac sie w tych 7k z monitorem i ze wszystkim.
o 800 zloty tansza karte ktora wedlug roznych stron idealnie pasuje pod ten procesor.

masz na mysli tą 3060 ti.? chyba sobie żarty robisz, ze zapłacisz za to 2000zł

masz monitor 1440p, samo to w zasadzie poddaje w wątpliwość rozważania o braniu 3060ti
@MeQustooo:
@MeQustooo: na ray tracingu Ci nie zależy z tego co pisałeś (i z racji, że rozważałeś 3060ti do 1440p, bo tu o rt możesz zapomnieć ) więc ja to widzę tak:
1. bierzesz tak jak wyżej pisałem am5, a różnicę ucinasz na karcie, ale żadne 3060ti tylko np 6800xt bierzesz, albo jak Ci się jakimś cudem uda znaleźć 7800xt bo gdzieś poznikały te tanie. była za 2600 w proshopie, ale ni
@10129: Problem w tym ze zalezy mi na nvidii no i tez chcialbym od razu miec zlozonego kompa, jest opcja taka ze po prostu kupie czesci i dam do zlozenia u mnie w miescie dla jakiegos komputronika czy cos. Aktualnie uzywam radeona i chce przeniesc sie na nvidie ;/