Wpis z mikrobloga

Miruny czy coś takiego jak trancini jest spotykane we Włoszech czy to jakiś polski wynalazek tylko nazwany dla niepoznaki po włosku?
W sumie jak tak googluje to ciężko w ogóle znaleźć taką potrawę na stronach niepolskojęzycznych, natomiast znam ją dobrze ze względu na to, że chodziłem do szkoły w Sanoku, a tam w prawie każdej knajpie z pizzą można to kupić. Ta wersja z obrazka jest z kolei z jakiejś nieczynnej już pizzerii w Krakowie więc tutaj też coś takiego dotarło.

Dla wyjaśnienia żeby było wiadomo o czym pisze, w środku zazwyczaj trochę sosu pomidorowego, ser, szynka. Opcjonalnie papryczki i/lub pieczarki. czyli to taka podłużna pizza ze zwiniętymi brzegami ale nie są one sklejane szczelnie tylko tak co jakiś czas złapane. Takie ni to pizza, ni to calzone

#pizza #wlochy #pieczzwykopem #bojowkapiekarska
vateras131 - Miruny czy coś takiego jak trancini jest spotykane we Włoszech czy to ja...

źródło: 53665478_366143390906268_9129499045495046144_n

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@vateras131: zjechałem dość dużo Włoch, na zakupy spożywcze potrafię podjechać z racji odległości, ale coś takiego widzę pierwszy raz, podzielisz się danymi jakiejś knajpy która to serwuje? postaram się odwiedzić przy najbliższej wizycie w Polsce ponieważ opis i zdjęcie sugerują fenomenalny smak, ale dla mnie do opisu jako hybrydę pitcy i calzone wypadałoby dorzucić jeszcze zapiekankę
  • Odpowiedz
  • 0
@Deska_o0
Znalazłem w pakman pizza w Krakowie na błoniach tylko nie wiem jak oni są otwarci bo to jakaś buda z pizzą gdzie właściciele pisza na Facebooku kiedy będą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@vateras131: z miesiąc temu takie coś #!$%@? w Niemczech, tutaj w restauracji się nazywało poprostu Mexico Rolls (ciasto, ser, papryka, sos pomidorowy, cebulą i szynką)
  • Odpowiedz