Wpis z mikrobloga

Takie coś jest wogole sprzedawalne? Kawalerka za 850, klitka dla rodziny ~ 60m - 1 500 000. Obecnie trzeba by za to płacić w dobrym wypadku 10k(30 lat) raty, czyli wg tego jak obecnie liczą zdolność (Ja z różową mamy na rękę po ~11, ale UZ xD) to na UoP, pewnie trzeba by zarobić ok. 22-25 Brutto na osobę. Przy takich zarobkach nikt poważny raczej nie zostaję na UoP, więc pewnie w takiej sytuacji netto + vat musiałby zarabiać pewnie z 30k xd. Kosmos, ale ja to jestem biedny więc mam pewnie #!$%@? pojęcie.

#kredythipoteczny #nieruchomosci #deweloperka
Sloiko-student_1 - Takie coś jest wogole sprzedawalne? Kawalerka za 850, klitka dla r...

źródło: temp_file6583929015944588833

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Sloiko-student_1: Jak jesteś gołodupcem to tak, znajomi sprzedawali często np, mieszkanie po babci czy działki rolne i w ten sposób takie mieszkanie staje się osiągalne. W innym wypadku, musisz robić na b2b żeby móc sobie na to pozwolić :P
  • Odpowiedz
@DeoLawson: Super jest dostać coś w spadku, ludzie nie zdają sobie sprawy jak wiele zyskują dostając mieszkanie w wojewódzkim za free. Mam wielu znajomych, którzy albo dostali 50m po dziadkach w centrum, albo rodzice im kupili mieszkanie. Ja niestety ani spadku, ani bogatych rodziców, ani 500+, ani zwolnienia z podatku. Jedyne co mam to 9% składki zdrowotnej ;)
  • Odpowiedz
@controll: No ta tylko inne możliwości zgromadzenia wkładu własnego, inne możliwości spłaty tego kredytu. Plus zdolność jak ktoś jest na liniowce wcale nie jest taka zła. Problematyczny jest ryczałt, a to i nie we wszystkich bankach. Są preferencyjne warunki dla niektórych branż np. Lekarzy (częściej) czy IT (rzadziej)
  • Odpowiedz
@Niedogonisz witam w klubie, tylko że ja się załapałem na brak podatku do kwoty ~115k, do 26 roku życia (24lata here). Rodzice max co mogli to mnie wysłać do miasta na studia, and that's it. Muszę tylko pogodzić się z myślą że najlepsze co mogę to spoglądać w okolice Pruszkowa, czy innych Marko- Targowko- Ząbki
  • Odpowiedz
śmieszne dzielnice na prawym brzegu typu Rembertów i Wawer xD


@DeoLawson: jak się pomieszka chwile w centrum Warszawy, to taki Wawer czy Rembertów zaczynają być naprawdę ciekawymi opcjami. Na Żoliborzu masz fajną dzielnicę ale drogie sklepy, drogie bazarki, drogie restauracje, drogie piekarnie i drogie jest wszystko. Nie tylko mieszkania. Na Mokotowie, masz to co na Żoliborzu tylko jeszcze potłuczone szkło na chodnikach i obszczane bramy (mieszkałem w 3 miejscach na moko
  • Odpowiedz
@sztajnes: Jak dla ciebie las Kabacki jest niebezpieczny a Ursynów wieje #!$%@? to chyba nigdy nie byłeś w Otwocku. Choć co prawda ostatnio Otwock się zmienia trochę na plus to wciąż obsrane gównem miasto. Józefów to co innego ale i ceny inne. A między tymi dwoma miastami jest cała smietanka czyli Świder ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sloiko-student_1: Jest sprzedawalne, zaledwie kilka tygodni temu sprzedałam moje stare mieszkanie za niecałe 30k za metr. Przeraża mnie jak ceny poszły do góry, bo mieszkanie kupowałam za 8,1k/m2 w 2015 albo 2016.

A kupili je rodzice mojej przyjaciółki pod wynajem. Mają swoją firmę, która zajmuje się technologiami budowy dróg.
  • Odpowiedz