Wpis z mikrobloga

@ameneos: ja myślę, że na polskie warunki do klasy średniej to można sobie aspirować jak ma się kilka milionów wolnej gotówki na koncie, w nic nie zainwestowanej jako bufor bezpieczeństwa. Czyli majątek całkowity to co najmniej z kilkadziesiąt milionów. Wtedy można się nazwać klasą średnią. W rzeczywistości, w polsce 99.9% społeczeństwa to plebs.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@thorgoth nie wiem czemu pomijasz w planowaniu działanie człowieka. Masz 2 ludzi pracujących i to w Polsce, przynajmniej 1 osoba na bardzo stabilnym stanowisku. To czego więcej chcesz jako punkt startowy? Do tego samo dziecko to dobry motywator do zwiększenia wysiłki jeśli chodzi o pracę. A jak to nie wyjdzie to obecnie można bardzo dużo przy dziecku zoptymalizować jeśli chodzi o wydatki
@mlodygustaw: tak łatwiej. Etat w perspektywie do emerytury, praktycznie brak zwolnień grupowych czy redukcji etatów w budżetówce, regularna waloryzacja wynagrodzeń. Często pracownicy budżetówki do tej pory mieli dostęp do korzystniejszych warunków kredytowych w bankach. Podobnie jak strażacy pracujący w Państwowej Straży Pożarnej.
A jak to nie wyjdzie to obecnie można bardzo dużo przy dziecku zoptymalizować jeśli chodzi o wydatki

@stan-tookie-1: no pewnie, babcia Stefania po wojnie zoptymalizowała sobie kwestie butów ;)

Odbijając piłeczke - nie wiem czemu pomijasz kwestie że jest niezerowy zbiór ludzi których nie stać na dzieci.
Podejście "jakoś to będzie" jest złym podejściem, zarówno w przypadku wyprawy na everest jak i rodzicielstwa.