Wpis z mikrobloga

@bslawek: No ale właśnie JA SAM nie wiem o co chodzi. Wszyscy chcą trzymać moje dane w chmurze, co mi się kojarzy po prostu z jakimiś serwerami a że chmura to ja nie wiem - w dupie to jest przetrzymywane?
  • Odpowiedz
@bslawek: Fajnie! Super! Bardziej chodzi mi o te chmury. Co toto jest?Bo wydaje i się, że chmury są jak smartfony - wymysłem marketingowym i niczym więcej.
  • Odpowiedz
@oner: to znaczy, że wysyłasz dane na serwer z jednego urządzenia i na całej masie innych możesz mieć do tych danych dostęp bez przenoszenia ich na pendrajwach itp, poprostu logujesz się do tej chmury - serwera - i masz dostęp do plików
  • Odpowiedz
@oner: taki jakby wirtualny dysk twardy do którego możesz mieć zawsze dostęp ze wszystkiego nie mając go fizycznie przy sobie tylko w internecie
  • Odpowiedz
@tr00ci0: czyli jakiś tam serwer działa, coś jak poczta odkąd znam internet? Tak w uproszczeniu, bo wtedy chyba dropboxa nie było.
  • Odpowiedz
@tr00ci0: Ale ja się czepiam słówek, poważnie - jak ze smartfonem co ze SMART nie ma nic wspólnego. Wiesz, "synchronizację" plików to ja osiągnąłem za czasów osiedlowej sieci i się pytam o co chodzi w CHMURZE.
  • Odpowiedz
Żeby nie było - korzystam z dropboxa, ale co to się ma do chmur. W Windows 8.1 mam skydrive (teraz chyba one) i znowu tych chmur nie widzę.
  • Odpowiedz
@oner: no nie do końca jak poczta, bo tam żadnych kontaktów nie masz i nie musisz tego nigdzie wysyłać (w sensie do jakiegoś urządzenia czy osoby); bardziej jak dysk twardy - wrzucasz plik, możesz tworzyć foldery, kopiować i przenosić w tych folderach; nie wiem jak to prościej wytłumaczyć - po prostu wirtualny dysk, z którym się łączysz za pomocą internetu
  • Odpowiedz
@oner: jak moje wszystko na Twoim komputerze? trzymasz swoje wszystko, gdzieś na serwerze c--j wie gdzie, po to żebyś miał do tego dostęp z każdego miejsca na ziemi jak będzie Ci potrzebne, bardzo ułatwia życie
  • Odpowiedz
@oner: zwykły storage na kilku serwerach, ot chmura do danych - tak nazywana po prostu, od zwykłego serwa różni się tym, że oni o to dbają a nie Ty - bardziej można to zamienić w zwykły hosting online. Pojęcie chmur, a raczej chmur obliczeniowych istnieje (może nie w takiej formie jak obecnie proste "cloud computing") od wielu lat, nie wiem czemu ma zastosowanie do zwykłych macierzy dyskowych, ale ktoś poszedł
  • Odpowiedz