Wpis z mikrobloga

Takie #uk czy #irlandia to taki Real Life Classic. 15 lat za Polska. Zarowno technologicznie, jak i spolecznie.

Drogi jak polskie 15 lat temu, i tak samo zarosniete, bez chodnika, i drzewa nie sa powycinane. Za platne drogi trzeba placic w bramce albo kupic se znacznik do etrolla w kiosku. Zdarzaja sie tez parkometry tylko gotowka.

Telewizja na noc sie wylacza i nadaje tylko jakos tak od 8 do polnocy. Internet po kablu nie jest jeszcze dostepny w wiejskich adresach, a mobilny albo nie lapie w ogole albo dziala jak polski w czasach blueconnect. Standardowo co jakis czas trafiasz na miejsce gdzie w ogole nie ma zasiegu i trzeba pojsc kawalek zeby wyslac i odebrac SMSy, albo jest tylko w jednej sieci.

Co do rzeczy takich jak godziny otwarcia, cennik, czy sposob obslugi to jeden wielki chaos - na ulotkach pisze jedno, w internecie drugie, pracownicy mowia trzecie, a prawdziwe jest czwarte. Niektorzy chyba do tej pory nie zdjeli ogloszen covidowych z 2020.

Tak troche nostalgia do podrozowania po Polsce 15 lat temu. Brakuje tylko cen mieszkan z 2008.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@An-Dagda: Bardziej jak w latach 80'...tyle ze nie w Polsce rzecz jasna...czasem to w-----a, ale częściej budzi we mnie sympatię i nostalgie
@chemik_kieszyk: czy ja wiem czy taka ogromna...zależy gdzie i poza większymi miastami jest bardzo podobnie, z tą różnicą ze w UK bardziej wszystko zadbane i czyste...
  • Odpowiedz
  • 0
@chemik_kieszyk: miedzy Szkocja a Irlandia raczej nie jest taka ogromna

Bardziej jak w latach 80'...tyle ze nie w Polsce rzecz jasna


@mirek_wyklety: w jakim sensie? Mi sie najbardziej nostalgicznie kojarzy z taka Polska z wczesnych 2000nych. W sumie fakt, wiecej niz 15 lat do tylu.
  • Odpowiedz
  • 0
@mirek_wyklety: no nie wiem co to znaczy 80 tyle ze nie w Polsce. No mi sie na pewno nie kojarzy to z pisaniem listow na papierze do kolegow i umawianiem sie na godzine przy budce telefonicznej. Ani tym bardziej z zarciem na kartki czy staniem w tych kolejkach. Mentalnosc ludzi tez nie jest taka PRLowska. No i jednak zasieg mobilnego internetu bardziej przypomina 2000te niz 80te.
  • Odpowiedz
UK bardziej wszystko zadbane i czyste...


@mirek_wyklety: Jak w tym zestawieniu UK jest określane jako zadbane i czyste to ja nawet nie chcę wiedzieć jaki syf jest w Irlandii ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@bialy100k: Nawet jak porownac jakies dwie lepsze miejscowki to roznica jest po stronie UK. Wystarczy wjechac z Republiki do Polnocnej i do razu droga lepsza i domy przy tej drodze ladniejsze i bardziej zadbane...
  • Odpowiedz
Za platne drogi trzeba placic w bramce albo kupic se znacznik do etrolla w kiosku.


@An-Dagda: Ile tych płatnych w UK mają? Jedyne co ja mam w okolicy to tunel za który się płaci online, ale rzeczywiście przez lata akceptował tylko monety. Nawet stała maszyna do rozmieniania.

a mobilny albo nie lapie w ogole albo dziala jak polski w czasach blueconnect.


@An-Dagda: Ostatnio sporo jeździłem po różnych zadupiach
  • Odpowiedz
@An-Dagda:
1. Drogi w Polsce sa budowane dobrze ostatnie lata prawda ale drogi w UK nie ustepuja tym w ojczyznie. Jesli chodzi o uklad drog czy male sciezki na wsiach - trzeba pamietac ze UK to nie Polska ktora regularnie byla ruchana przez wszystkich sasiadow i gruzowana do zera czy Ameryka gdzie drogi budowali dlugopisem po mapie w ksztalcie kwadratow. UK to historyczny raj i ma swoj nieporownywalny klimat.

2. Internet coverage w UK to 97.61% (30mbps+) a w Polsce 93.33%.
41% Polakow ma dostep do swiatlowodow, a w UK 53% mieszkancow.
W Polsce masz mase miejsc gdzie jest problem z
  • Odpowiedz