Wpis z mikrobloga

@Aokx: NIe do konca. Moze i pracuje ale ile zarabia? Zawsze znajdzie sie ktos kto zarabia wiecej niz oni. A ze pracuje ciezej? ze wiecej potrafi? Ze inwestuje w siebie? Nieistotne - on ma wiecej wiec trzeba mu ukrasc bo ja mam mniej.

Ciekawi mnie taka statystyka: Poparcie lewicy z podzialem na zarobki popierajacych. (z wylaczeniem politykow)

I zeby byla jasnosc - ja nie programista 15k i nie obrazilbym sie jakbym
@Aokx Kapitalizm opłaca się ludziom z kapitałem i tylko im, nie bez powodu na całym zachodzie odeszło się już od tego gowna w formie postulowanej przez konfederacje a kraje z najwyższym poziomem życia i zadowoleniem obywateli to socjaldemokracje.
via Wykop
  • 0
@gorzki99: No jak kogoś cieszy że może zarabia 5k zł mniej ale za to więcej od sąmsiada to ma niepokoleji w głowie, więc znów wracamy do tego że ludzie są glupi.
więc znów wracamy do tego że ludzie są glupi.


@Aokx: Ale ja nigdzie tego nie zanegowalem :)

Tylko ze oprocz tego sa tez leniwi.

Jak maja cos z siebie dac i zarbiac 6k to wola robic nic i zarabiac 3k - a reszte sie ukradnie tym co zarabiaja wiecej. AIe nie wiem czy to bardziej glupota czy cwaniakowanie.

Jakby lewactwo nie promowalo okradania innych to by sie musieli zastanowic czy dalej
@Warrior_97: Za stary jestem na korwina. Jakies 25lat temu to nawet cos go tam suchalem co se mowi Ale z glupoty sie wyrasta.

wiec juz od jakis 20 lat jedyne co z niego mam to beke. Dawno wyroslem.

Chociaz trzeba mu przyznac ze czasem mu sie zdarzy cos madrego powiedziec. NIestety robi to w taki sposob ze od razu jest zaorany :D
nie bez powodu na całym zachodzie odeszło się już od tego gowna w formie postulowanej przez konfederacje a kraje z najwyższym poziomem życia i zadowoleniem obywateli to socjaldemokracje.


@Warrior_97: No, z jakiego powodu? Jak ci ludzie i kraje z kapitałem doszli do tego kapitału?

@amperrowwer Powtarzasz brednie XD W czasach, kiedy Stany zbudowały swoją największa potęgę i przeciętny robotnik zarabiał na dom w dwa lata, podatki dla korporacji dochodziły do 90%. Później przyszedł Reagan siorbający siura najbogatszym, rozwalił cały system progresji i teraz masz tam trzeci świat XD We Francji, Niemczech i innych bogatych krajach zachodu również dochodziły do 90% po wojnie, najniżej w tamtych czasach zeszli do 50% XDDD Zamiast słuchać Mentzena sięgnij po opracowania
Mówi się że ludzie cały czas myślą o pieniądzach, a mimo to nie głosują na kaptalizm,


@Aokx: kapitalizm jest dobry dla kogoś kto jest zaradny, wykształcony posiada kapitał. Dla osób nie wykształconych, nie mających pieniędzy i takich którzy nie chcą za dużo pracować czy chcą żyć sobie bardziej spokojnie nie biorąc udziału w wyścigu o kasę jest właśnie socjalizm, bo takim ludziom socjalizm właśnie podnosi poziom życia. Było widać to chociażby