Wpis z mikrobloga

#silownia #kontuzje
Mirki, w piątek robiąc ściąganie drążka za głowę poczułem jakiś opór w szyi. Na zdjęciu zaznaczyłem gdzie jest ból. W piątek był lekki, wczoraj był już przeszkadzający, a dzisiaj napierala tak, że mam problem wstać z łóżka i nie mogę w ogóle kręcić głową. Wiecie może o #!$%@? chodzi? Miał ktoś z was coś takiego? Przeciwbólowa maść nie pomaga... #!$%@? dostaję.
m.....i - #silownia #kontuzje
Mirki, w piątek robiąc ściąganie drążka za głowę poczuł...

źródło: IMG_20230924_063825

Pobierz
  • 14
@miroslawmiroslawski: Mógł ci wypaść dysk w okolicy - mi raz wypadł w odcinku lędźwiowym, jak się schylałem po przedmiot rozmiaru kombinerek ¯\(ツ)/¯ Ale ja od razu miałem taki ból, że nie mogłem się praktycznie schylać
Mogłeś naderwać mięsień

Najlepiej jutro do lekarza. Na sor nie masz co jechać, bo cię będą #!$%@?ć z góry na dół, że to nie zagrożenie życia, dadzą ci zastrzyk przeciwbólowy w dupala i odeślą do domu.
@Tryggvason: a tak właśnie czytam i faktycznie wszyscy odradzają. Ćwiczenie robię od dawna i zawsze miałem wrażenie, że mięśnie lepiej pracują niż przy ściąganiu do klatki. Dzięki, zrezygnuję z tego.

@occisor termofor pomaga (σ ͜ʖσ)

Dzisiaj teściowie wpadają, więc będę robił dobrą minę, a jutro jakby się pogorszyło (o ile to jest możliwe) to pójdę sprawdzić. Dzięki Mirasy
@miroslawmiroslawski Tak tylko do klatki. Nawet na siłowni ściągnie za kark to już rzadki widok. Jeśli chodzi o kontuzje to miałem kiedyś coś podobnego. Przejdzie napewno. Dobra maść, ciepły okład i powinno pomoc. Jakby się podejrzanie przedłużało to idz do ortopedy. Miałem jakiś czas temu kłujący bol w okolicach barku i jak się okazało były to blizny pourazowe (pewnie od silowni) i pomógł mi osteopata.
@miroslawmiroslawski kręcz szyjny, fizjo pomoże na chwile chyba ze pójdziesz na kilka sesji dzień po dniu, duży koszt i upierdliwe. Do lekarza i po tabletki Mydocalm Forte albo coś podobnego i etoricoxibum. Mnie złapał kiedyś kręcz tez po podciaganiu i nie chciało puścić przez miesiąc. Po tabsach 5 dni i git. Może to oczywiście nie być to o czym pisze ale na 99% jest ;) pozdro