Wpis z mikrobloga

Mam Mirki problem z autem (Focus mk2 1.6 tdci 90KM). Nie wiem czy jeździć dalej, czy odstawić go do czasu wizyty u mechanika, żeby nie wracać na lawecie albo go nie dobić.

Mianowicie rzęzi przy odpuszczaniu gazu, dźwięk jest dosyć cichy, podobny do próby wrzucenia biegu bez sprzęgła, występuje tylko na rozgrzanym silniku, w momencie opadania obrotów z 1200 na 1000, czyli tuż ponad obrotami jałowymi. Słychać go głównie z kabiny, przy podniesionej masce silnik go zagłusza, dobiega gdzieś ze środka, głębi silnika / od spodu.

Jednocześnie zaczęło ubywać płynu chłodniczego. Nie ma ciągłego wycieku, czasami w trakcie parkowania pojawia się kałuża, czasami po ruszeniu po dłuższym postoju, ok. 100-200ml na godzinę jazdy.

Miał ktoś z was podobnie?

#motoryzacja #samochody #ford #mechanikasamochodowa
  • 7
@Reevo: samochód ewidentnie ma grubszy problem, nie wiem nad czym się zastanawiasz. mechanik i modlenie się aby nie trzeba było złomować i opłaci się naprawiać.
@Reevo: samochód ewidentnie ma grubszy problem, nie wiem nad czym się zastanawiasz. mechanik i modlenie się aby nie trzeba było złomować i opłaci się naprawiać.


Też liczę że jeszcze pojeździ, w tym roku przebiłbym już wartość samochodu, dopiero co miał wymieniane wtryski i alternator z aku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Reevo: jak jest kałuża płynu to luz, w najgorszym razie rozciekła się pompa wody ale wtedy opróżniłbyś układ po pół godziny jazdy i raczej nie byłoby dużej plamy pod spodem
co do rzężenia to pewnie coś od skrzyni, olej to jak nie masz zamiaru już dużo wkładać w auto
@Reevo pęknięty zbiorniczek płynu?


@ondraszek Raczej nie, wyciek nie jest w żadnym widocznym miejscu.

Widziałem po forach ze się ten problem przewijał, wrzucę w przyszłym tygodniu po wizycie u mechanika o co chodziło.