Wpis z mikrobloga

Mirki trzeba coś rozstrzygnąć, czy wyłączacie konsolę z prądu? Ja kierując się chłopskim rozumem i tym że najdłużej na świecie działała żarówka której nikt nigdy nie wyłączał mam cały czas włączoną konsolę z opcją instant on. Jak miałem kompa to często też był włączony 24 na dobę (raz przez ponad rok). No ale ostatnio słyszałem opinię fachowca żeby wyłączać sprzęty z gniazdka bo to im wydłuży żywotność, oczywiście argumentów żadnych nie podał. Więc ja obstaje przy swoim, a wy?
#xbox #playstation #pcmasterrace

czy wyłączasz konsolę/pc z gniazdka

  • TAK 12.1% (20)
  • NIE 71.5% (118)
  • NIE, ale nie używam trybu szybkiego włączania. 16.4% (27)

Oddanych głosów: 165

  • 14
@szuineg: Opie ale jest sporo innych stanów pomiędzy wyłączaniem z gniazdka a instant on.

Instant on to w zasadzie włączona 24/dobę konsola i wtedy owszem pewnie coś tam się w niej zużywa i przede wszystkim prąd, przy tym nie daje to jakichś super korzyści więc mam to wyłączone. Druga skrajność to z kolei gniazdko, konsole normalnie wyłączam i tyle.
@Medonix no i po to jest opcja 3, czyli nie, ale instant on wyłączone. Właśnie się zastanawiam co oprócz prądu się może zużywać poprzez ciągłe włączenie
@szuineg: no pierwszy z brzegu to wentylator który jest mechaniczny, co do elektroniki nie mam pojęcia jak to z tym jest, kiedyś hdd się zużywały ale to w poprzedniej generacji.
@Martinjz: to chyba coś nie tak, u mnie jedynie po tym jak długo gram to później chwilę chodzi wentylator, tak to cisza i chłód. Chyba że MS używa połączonych konsol w instant on jako darmowej mocy obliczeniowej do xcloud ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szuineg: Wytrzymałością się nie przejmuję, bardziej zużyciem prądu i aktualizacjami.
Jakbym miał wolny internet to bym zostawił instant-on, a na szybkim na kablu to całkowicie wyłączam bo update to i tak chwila.
@lunga: kup sobie gniazdko tuya albo gosunda to bedziesz widzial ile zuzywa. u mnie gniazdko do calego "centrum" rozrywkowego ze switchem, xboxem, wzmacniaczem audio i telewizorem w stanie spoczynku zuzywa okolo 3-4W.